Bartek Widejko – dziękujemy!

15 / 01 / 2019

Za porozumieniem stron dzisiaj rozwiązana została umowa z Bartoszem Widejko. „Widej” był zawodnikiem ŁKS-u przez ostatnie półtora roku – przez ten czas rozegrał w koszulce z przeplatanką blisko 40 spotkań i zdobył trzy bramki.

Widejko trafił do Łodzi latem 2017 roku po udanym sezonie w barwach trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W rozgrywkach 2017/18, jeszcze na drugoligowych boiskach, wychowanek Orlika Reszel zagrał dla ŁKS-u 30 meczów (wszystkie zaczynał w wyjściowej jedenastce), w których strzelił jednego gola (ale niezwykle cennego, bo na wagę trzech punktów z Siarką w Tarnobrzegu).

W tym sezonie niespełna 27-letni obrońca wystąpił natomiast w siedmiu meczach pierwszoligowych (w pięciu od początku), w których zdobył dwie bramki (obie przed własną publicznością – w przegranym 2:3 spotkaniu z Bytovią i w wygranym 5:1 spotkaniu z Odrą Opole). Jego dorobek z jesieni uzupełnia ponadto występ w 1. rundzie Pucharu Polski (ŁKS przegrał wtedy po dogrywce z Lechem Poznań 0:1).

Bartek, raz jeszcze wielkie dzięki za całe serce zostawione dla ŁKS-u i powodzenia w nowym klubie!