Drużyna

Artur Sójka przedłużył umowę z ŁKS

05.08.2020

05.08.2020

Artur Sójka przedłużył umowę z ŁKS

Zdaniem trenerów Akademii ŁKS Artur Sójka w trakcie pobytu w łódzkim klubie dojrzał pod względem piłkarskim i wkrótce, o ile nadal będzie ciężko pracował, ma szansę na stałe znaleźć się w kadrze pierwszego zespołu. 19-letni pomocnik przedłużył właśnie umowę z naszym klubem.

– Cieszymy się, że Artur Sójka przedłużył umowę z ŁKS-em. Nie ukrywam, że wiążemy z tym zawodnikiem duże nadzieje. Sprawdza się w drużynie naszych rezerw, a i obserwując jego pracę podczas treningów pierwszego zespołu odnosimy wrażenie, że tylko kwestią czasu jest to, gdy na stałe znajdzie się w jego szerokiej kadrze – mówi odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników Akademii ŁKS, Paweł Drechsler.

Piłkę nożną na poziomie klubowym pochodzący z Tomasza Mazowieckiego Artur Sójka zaczął trenować w wieku dziesięciu lat. Najpierw krótko w Stali Niewiadów, a potem już w Mazovii pod okiem doskonale nam znanego trenera Marcina Pogorzały, który dziś jest jednym z asystentów Wojciecha Stawowego w pierwszej drużynie łódzkiego klubu. Najlepiej czuje się na środku pomocy, lecz szkoleniowcy często powierzali mu także inne zadania, bo to jeden z najbardziej uniwersalnych zawodników młodego pokolenia w ŁKS-ie.

– Artur Sójka bardzo dojrzał w naszym klubie. Widać to także na boisku, chociażby w sposobie podejmowania przez niego różnych decyzji. Co nie mniej ważne, te decyzje podejmuje teraz bardziej zdecydowanie, a to istotne w kontekście pierwszej drużyny, gdzie ten „deficyt czasu” jest na murawie większy niż na przykład w czwartej lidze – wyjaśnia Paweł Drechsler.

Artur Sójka przebywa obecnie z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej. Piłkarz przedłużył umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Nowa umowa utalentowanego pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.