Podsumowanie weekendu w Akademii ŁKS (24-25 kwietnia)

Podsumowanie weekendu w Akademii ŁKS (24-25 kwietnia)

fot. Lens Strong

Drużyny Akademii ŁKS po powrocie do ligowych rozgrywek odniosły jedenaście zwycięstw. Ważne punkty zdobyli juniorzy ŁKS-u, a emocji nie zabrakło także w czwartoligowym starciu rezerw z Orkanem Buczek.

W sobotę ełkaesiacy doskonale spisali się na własnych boiskach. Juniorzy starsi wygrali wysoko z Zawiszą Rzgów 6:1. W tym samym czasie ŁKS U11 zmierzył się z drużyną z Sarnowa. Młodzi Rycerze Wiosny nie byli zbyt gościnni i swoim rywalom strzelili aż 10 goli.

Rezerwy ŁKS-u po niezwykle emocjonującej końcówce spotkania wyszarpały zwycięstwo 3:2 nad Orkanem Buczek. Decydującą bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Romanowicz, a relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ. Trzy punkty w I lidze wojewódzkiej D1 zgarnął ŁKS U13, który pokonał RAP Radomsko 7:0. Zwycięstwem 5:0 zakończyło się też starcie ŁKS U14 z GKS-em Bełchatów.

Dobre wieści przyszły także z ul. Milionowej, gdzie juniorzy młodsi, czyli zespół ŁKS U16 pokonał w derbowym starciu UKS SMS 4:2. Również w Zgierzu ŁKS był lepszy. Zawodnicy z rocznika 2009 rozprawili się ze zgierskim Borutą 9:1.

W sobotę jedynie ŁKS U15 nie zdołał zdobyć kompletu punktów. Remis 2:2 na trudnym terenie UKS SMS-u można jednak uznać za sukces, tym bardziej że wyrównującą bramkę podopieczni Daniela Figi i Radosława Bieniasa zdobyli w doliczonym czasie gry.

W niedzielę biało-czerwono-białych rozegrali trzy spotkania. Najmłodsze zespoły wygrały (ŁKS U11) 6:2 z Włókniarzem Pabianice i zremisowały (ŁKS U10) z Borutą Zgierz 5:5. Niestety z trzeciego tego weekendu wyjazdu na obiekt przy ul. Milionowej ełkaesiacy wrócili „na tarczy”. Po niezwykle zaciętym meczu podopieczni Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego musieli uznać wyższość UKS SMS w rozgrywkach B1. Łodzianie do przerwy prowadzili po bramce Jędrzeja Zająca, jednak gospodarze zdołali w doliczonym czasie gry zdobyć dwie bramki i odwrócili losy rywalizacji.

Autor: Mateusz Żegota