Drużyna

Adrian Czypicki przedłużył kontrakt z ŁKS-em

05.11.2020

05.11.2020

Adrian Czypicki przedłużył kontrakt z ŁKS-em

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Adrian Czypicki jest trzecim zawodnikiem, który w tygodniu podpisał nową umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Wzorem Macieja Wolskiego i Dawida Arndta także pochodzący z Poznania 16-latek zdecydował się bowiem kontynuować swoją piłkarską przygodę z przeplatanką na piersi. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku.

Czypicki, najczęściej grający jako środkowy pomocnik, trafił do ŁKS-u na początku poprzedniego sezonu z FASE Szczecin. Mierzący 184 cm wzrostu zawodnik najpierw trenował z drużyną ze swojego rocznika, a obecnie jest już coraz pewniejszym punktem zespołu rezerw, który otwiera czwartoligową tabelę. Dość powiedzieć, że w trwających rozgrywkach rozegrał już 14 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zaliczył 3 asysty.

– Przykład Adriana jest dowodem na to, że w Akademii ŁKS stawiamy na młodych zawodników i dbamy o ich rozwój. Pomimo młodego wieku i braku doświadczenia Adrian otrzymuje możliwość gry na poziomie seniorskim, ponieważ uważamy, ze dla niego jest to najlepsze środowisko, aby cały czas podnosił swój poziom piłkarski. Oczywiście na występy w ŁKS II Adrian zasłużył sobie poprzez ciężką pracę na treningach i w meczach. To świadomy zawodnik i wie, że ma wiele atutów, które należy stale ulepszać, ale też i deficytów, nad którymi musi pracować, aby wskoczyć na wyższy poziom. Czego mu bardzo mocno życzę – mówi o swoim podopiecznym Marcin Matysiak, trener drugiej drużyny ŁKS-u.

Adrian, gratulujemy nowej umowy i trzymamy kciuki za debiut w pierwszym zespole „Rycerzy Wiosny”!