Aktualności

2. Liga: Z Polonią Bytom też w Wielką Sobotę

1
29 / 03 / 2024

fot. Cyfrasport

W Wielką Sobotę piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na stadionie Króla z Polonią Bytom. Początek spotkania zaplanowanego w ramach 26. kolejki 2. Ligi o godz. 17. Warto dodać, że w czwartek pierwsze wiosenne zwycięstwo w IV lidze odniósł ŁKS III Łódź.

Co prawda pierwsza drużyna w świąteczny weekend tym razem w delegacji, ale i tak spotkamy się na stadionie Króla, bo tego samego dnia (sobota, 30 marca) drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego zagra o trzecie wiosenne zwycięstwo – tym razem z Polonią Bytom. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały są niepokonani od pięciu kolejek, zdobyli w nich w sumie dziewięć punktów i dzięki temu wrócili po dłuższej przerwie do strefy barażowej.

W Wielką Sobotę formę naszych drugoligowców sprawdzi 13. w tabeli Polonia Bytom, z którą mamy rachunki do wyrównania, bo jesienią lepszy o jedną bramkę okazał się nasz rywal. Czeka nas bardzo ciekawe wyzwanie, bo Polonia jeszcze w tym roku nie zaznała goryczy porażki, zgromadziła wiosną już dziesięć punktów, więc wyraźnie zwiększyła swoje szanse na utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywkowym (obecnie cztery oczka nad strefą spadkową).

h

Trener Marcin Pogorzała nie będzie mógł skorzystać z usług Jana Kuźmy, który w Niepołomicach (gdzie łodzianie w ubiegłą sobotę wygrali 1:0 z Sandecją Nowy Sącz) został ukarany ósmą żółtą kartką, wykluczającą go z gry w starciu z Polonią Bytom. Pozostali zawodnicy (wyłączając z tego Wiktora Kościuka, bo na młodego pomocnika przyjdzie nam poczekać dłużej) powinni być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Początek spotkania 26. kolejki 2. Ligi: ŁKS II Łódź – Polonia Bytom w sobotę (30 marca) o godz. 17. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III zagrał jak z nut

Wcześniej, bo już w Wielki Czwartek ŁKS III Łódź rozegrał mecz 20. kolejki IV ligi, w którym podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego wysoko, bo aż 4:0 pokonali Zjednoczonych Stryków. Dzięki pierwszemu wiosennemu zwycięstwu łodzianie mogli liczyć na awans w tabeli.


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Polonią Bytom

  • Mecz ŁKS II – Polonia Bytom rozpocznie się w sobotę (30 marca) o godz. 17 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl).
  • Do dyspozycji kibiców będzie sektor VIP.
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny