Aktualności

2. Liga: ŁKS II – Stomil 2:0

5
04 / 03 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Nasi „rezerwiści” odnieśli w poniedziałek bardzo ważne i przy okazji pierwsze wiosenne zwycięstwo. W 22. kolejce 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali 2:0 Stomil Olsztyn po golach Yadegara Rostamiego i Antona Fase.

Pierwsza połowa premierowego spotkania drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego w 2024 roku na stadionie Króla upłynęła pod znakiem twardej walki przede wszystkim gdzieś w okolicach środkowej strefy boiska. Wyjąwszy z tego uderzenie z początku spotkania autorstwa Karola Żwira z rzutu wolnego, z którym poradził sobie Tomasz Kucharski oraz jeszcze jedno tego samego zawodnika z 35. minuty (tutaj tuż obok słupka) mało oglądaliśmy sytuacji podbramkowych, bo większość dośrodkowań czy indywidualnych akcji zatrzymywali w porę obrońcy.

ŁKS odpowiedział na ataki olsztynian niecelnym strzałem Jana Kuźmy z rzutu wolnego, nieźle zapowiadającą się szarżą Jana Łabędzkiego oraz przede wszystkim bardzo dobrą grą w obronie, więc przed przerwą nie doczekaliśmy się goli, choć należy przyznać, że więcej działo się na połowie gospodarzy, a nam nie wszystko wychodziło na boisku, co zresztą podkreślił po meczu szkoleniowiec łodzian. Z kolei po zmianie stron do tej wspomnianej wyżej, dobrej organizacji w defensywie, podopieczni trenera Marcina Pogorzały dorzucili w końcu coś ekstra z przodu, dzięki czemu rezerwy ŁKS-u przejęły inicjatywę.

Prowadzenie powinniśmy objąć już w 52. minucie, gdy bardzo odważny drybling Yadegara Rostamiego niezgodnie z przepisami zatrzymał w szesnastce Stomilu jeden z obrońców gości, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Niestety, tym razem uderzenie Oskara Koprowskiego z rzutu karnego obronił Miłosz Garstkiewicz, więc musieliśmy obejść się smakiem. Na szczęście łodzianie nie rezygnowali, a że od 55. minuty grali z przewagą jednego zawodnika po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Filipa Laskowskiego (zawodnik Stomilu został ukarany kartkami w odstępie kilkudziesięciu sekund), przewaga ełkaesiaków stale rosła.

Dobry fragment gry rezerwiści Łódzkiego Klubu Sportowego udokumentowali w 62. minucie. Spora w tym zasługa Jana Łabędzkiego (dogrywał piłkę) i przede wszystkim strzelca – Yadegara Rostamiego, który zdecydował się na zaskakujący strzał zza linii pola karnego, a że uderzył precyzyjnie, tuż przy słupku, tym razem Miłosz Garstkiewicz musiał skapitulować (1:0). W kolejnych minutach bliscy szczęścia byli też Jan Łabędzki, wprowadzony w miejsce autora gola Aleksander Iwańczyk (ten ostatni trzykrotnie strzelał na bramkę Stomilu i trzykrotnie górą był golkiper), Łukasz Dynel (gości uratowała poprzeczka) i Oskar Koprowski.

Grający w osłabieniu zespół trenera Bartosza Tarachulskiego też nie zadowolił się w Łodzi rolą statysty, dzięki czemu druga połowa nabrała rumieńców i mogła się podobać. Jeszcze przed golem dla ŁKS-u znakomitą szansę dla przyjezdnych zmarnował Dawid Retlewski (po podaniu Piotra Kurbiela nie trafił w światło bramki z kilku zaledwie metrów), z kolei w końcówce spotkania Tomasz Kucharski zatrzymał nogami kąśliwe uderzenie Bartosza Florka z ostrego kąta. Stomil nie wykorzystał swoich szans, natomiast ŁKS był w poniedziałkowy wieczór bardziej konkretny, co udowodnił w 90. minucie Anton Fase, ustalając wynik zawodów po składnej akcji, w której wzięli udział też inni rezerwowi – Mateusz Książek (debiutant w drugim zespole) i Łukasz Dynel.

ŁKS II Łódź pokonał Stomil Olsztyn 2:0 i tym samym zgarnął pierwszy w 2024 roku komplet punktów.  W następnej serii spotkań 2. Ligi łodzianie zmierzą się w Kaliszu z wiceliderem.


22. kolejka 2. Ligi | ŁKS II Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

  • Bramka: 1:0 Yadegar Rostami (62), 2:0 Anton Fase (90)
  • Żółte kartki: Kuźma (ŁKS II), Karlikowski, Żwir, Krawczun, Laskowski 2 (Stomil)
  • Czerwona kartka: Laskowski (54)
  • Sędzia: Sylwester Rasmus (Katowice)

Składy:

  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając (73, Anton Fase), Jan Kuźma (84, Jakub Pawłowski), Jan Łabędzki (84, Mateusz Książek), Yadegar Rostami (63, Aleksander Iwańczyk), Maciej Śliwa, Oliwier Sławiński (63, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.
  • Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Dawid Rezaeian (65, Filip Wójcik), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukas Kuban, Michał Karlikowski (78, Daniel Pietraszkiewicz), Hubert Krawczun (78, Bartosz Florek), Filip Laskowski, Karol Żwir, Piotr Kurbiel, Dawid Retlewski (61, Michal Bezpalec). Trener: Bartosz Tarachulski.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny