Akademia

2. Liga: ŁKS II – Skra 1:3

22.10.2023

22.10.2023

2. Liga: ŁKS II – Skra 1:3

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W 14. kolejce 2. Ligi druga drużyna ŁKS-u, która przez ponad godzinę musiała grać w osłabieniu, przegrała 1:3 ze Skrą Częstochowa. Jedyną bramkę dla ełkaesiaków zdobył Oskar Koprowski.

Przed tą serią gier 2. Ligi drugą drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego i spadkowicza z Fortuna 1 Ligi dzielił w tabeli zaledwie punkt i widać to było na boisku, bo tak naprawdę żaden z zespołów nie uzyskał w pierwszych dwóch kwadransach wyraźnej przewagi, choć więcej konkretów znalazło się po naszej stronie. Najlepszą okazję do zdobycia gola mieliśmy w 20. minucie, gdy wskutek nieporozumienia w szeregach gości Nelson Balongo stanął oko w oko z golkiperem Skry, lecz rywalizację tę rozstrzygnął na swoją korzyść bramkarz.

Siedem minut później rezerwy ŁKS-u prowadzone w tym spotkaniu przez Radosława Pęciaka objęły prowadzenie. Duża w tym zasługa Oskara Koprowskiego (długie podanie na wolne pole) i Jędrzeja Zająca (przejął futbolówkę i został sfaulowany przez golkipera przyjezdnych). Sędzia wskazał na wapno, a pierwszy z wymienionych tutaj zawodników gospodarzy pewnym strzałem nie dał Karolowi Szymkowiakowi szansy na skuteczną interwencję. Niestety, chwilę po tym tę radość z prowadzenia zmąciła nam mocno decyzja arbitra, który ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką Ricardo Goncalves.

Łodzianie musieli odtąd radzić sobie w dziesiątkę i dotrwali do końca pierwszej połowy bez straty gola, w czym bardzo pomógł kapitalnie dysponowany w niedzielę Tomasz Kucharski. Bramkarz ŁKS-u efektowną robinsonadą wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę po strzale głową Przemysława Sajdaka, zatrzymał potężne uderzenie z dystansu Piotra Noconia, a i wygrał z nim potem pojedynek jeden na jednego, w międzyczasie świetnie interweniując w kilku innych sytuacjach.

Po zmianie stron łodzianie zdołali na chwilę oddalić zagrożenie od własnej bramki, ale po dziesięciu minutach znów Skra zepchnęła nas do głębokiej momentami defensywy, więc Tomasz Kucharski i obrońcy ŁKS-u kilkukrotnie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Czyste konto zachowaliśmy do 63. minuty, gdy sędzia dopatrzył się przewinienia Wiktora Kościuka na Piotrze Noconiu, a że rzecz działa się w naszym polu karnym, podyktował rzut karny, którego na gola wyrównującego zamienił Dawid Wojtyra.

Na tym niestety nie koniec złych wieści, bo po bramce wyrównującej grający z przewagą zawodnika częstochowianie nadal atakowali, tym razem szukając swojej szansy przy pomocy dośrodkowań na pole bramkę gospodarzy. W 78. minucie, po jednej z takich prób w wykonaniu Tobiasza Kubika i strzale głową Piotra Noconia, Oskar Koprowski niefortunnie trącił futbolówkę, która wpadła do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Tomasza Kucharskiego.

W końcówce groźnie na bramkę Skry strzelał jeszcze Marcel Wszołek, a i zakotłowało się w szesnastce gości po akcji Mikołaja Lipienia i Jana Łabędzkiego, lecz naszym zabrakło precyzji. Skuteczniejszy okazał się Dawid Wojtyra, który w doliczonym czasie gry wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał sprytnym strzałem łódzkiego bramkarza, ustalając wynik niedzielnych zawodów.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali 1:3 ze Skrą Częstochowa. W następnej kolejce już pod wodzą trenera Marcina Pogorzały, który w poniedziałek obejmie funkcję pierwszego szkoleniowca ŁKS II Łódź, nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Radunia Stężyca.


14. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Skra Częstochowa 1:3 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Oskar Koprowski (27 – kar.), 1:1 Dawid Wojtyra (63 – kar.), 1:2 Oskar Koprowski (78 – sam.), 1:3 Dawid Wojtyra (90)
  • Żółte kartki: Kościuk, Goncalves, Koprowski (ŁKS II), Wypart, Kubik (Skra)
  • Czerwona kartka: Goncalves (28)
  • Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Składy:

  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Marcel Wszołek (81, Antoni Młynarczyk), Jędrzej Zając (73, Jowin Radziński), Wiktor Kościuk (62, Jan Łabędzki), Mieszko Lorenc, Ricardo Goncalves, Grzegorz Glapka (62, Mikołaj Lipień), Nelson Balongo (73, Oliwier Sławiński). Trener: Radosław Pęciak.
  • Skra: Karol Szymkowiak – Tobiasz Kubik, Oliwier Kucharczyk, Mateusz Bartosiak (81, Adam Mesjasz), Olivier Wypart (46, Paweł Kucharczyk), Mateusz Winciersz (57, Zbigniew Wojciechowski) – Przemysław Sajdak (81, Jan Ciućka), Paweł Kołodziejczyk (57, Adam Olejnik), Mikołaj Łabojko, Piotr Nocoń, Dawid Wojtyra. Trener: Konrad Gerega.