Akademia

2. Liga: ŁKS II – KKS Kalisz 3:0

27.08.2023

27.08.2023

2. Liga: ŁKS II – KKS Kalisz 3:0

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Hit 6. kolejki  2. Ligi dla rezerw ŁKS-u! Nasi piłkarze rozegrali kapitalne zawody i zasłużenie wygrali z KKS-em 1925 Kalisz 3:0 po golach Kelechukwu Ibe-Tortiego, Aleksandra Ślęzaka i Oskara Koprowskiego, odnosząc tym samym już czwarte z rzędu zwycięstwo.

Z dużym animuszem rozpoczęli podopieczni trenera Marcina Matysiaka niedzielny mecz w wiceliderem. Kaliszanie niewiele mieli do powiedzenia w pierwszym kwadransie, bo skutecznie wywierana na rywalach presja, dokładność i umiejętność wykorzystywania wolnych przestrzeni co chwila stwarzały zagrożenie pod bramką Macieja Krakowiaka. Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji.

Wynik otworzyliśmy w 14. minucie w czym zasługa właśnie wysokiego pressingu w wykonaniu Grzegorza Glapki oraz Ricardo Goncalvesa  i odbioru piłki w polu karnym przyjezdnym, po którym ten drugi wystawił jak na tacy piłkę Kelechukwu Ibe-Torti, a ten dopełnił formalności. Niedługo po tym zdobywca gola próbował zaskoczyć bramkarza jeszcze raz ostrym strzałem z lewej strony szesnastki, lecz tym razem górą okazał się golkiper KKS-u. Z kolei po upływie drugiego kwadransa i świetnym płaskim podaniu Mateusza Bąkowicza ze skrzydła, Maciej Krakowiak uratował przyjezdnych przed stratą bramki, broniąc strzał Piotra Janczukowicza.

Goście przed przerwą nie mieli nic do powiedzenia, przegrywając rywalizację w zasadzie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Swoją dominację rezerwy naszego klubu udokumentowały kilkadziesiąt sekund przed przerwa, gdy po szybkim kontrataku, obrońca KKS-u sfaulował w polu karnym Piotra Janczukowicza, sędzia wskazał na wapno, a Aleksander Ślęzak pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Na przerwę ełkaesiacy schodzili z zapasem dwóch goli.

Po zmianie stron kaliszanie próbowali zmienić oblicze spotkania i ciężar gry przesunął się nieco na naszą połowę. Z tej optycznej przewagi gości przez wiele minut niewiele jednak wynikało, wyłączając z tego groźny, płaski strzał Mateusza Wyskokińskiego, z którym świetnie poradził sobie czujny na linii bramkowej Dawid Arndt. W odpowiedzi z podobnego miejsca i z podobnym skutkiem uderzał Jan Łabędzki, z kolei wysoko nad poprzeczką pofrunęła futbolówka po strzałach Ricardo Goncalvesa i Vladyslava Okhronchuka.

Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania goście stworzyli dwie naprawdę niezłe sytuacje do zdobycia bramki kontaktowej. Najpierw minimalnie chybił z dystansu Nestor Gordillo, a jeszcze bliżsi powodzenia podopieczni trenera Pawła Ozgi byli chwilę po tym, gdy wskutek niedokładnego podania jednego z ełkaesiaków Mateusz Żebrowski stanął oko w oko z bramkarzem ŁKS-u i na nasze szczęście pojedynek ten przegrał. Niewykorzystana okazja zemściła się na KKS-ie bardzo szybko. W 78. minucie po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Oskar Koprowski piekielnie mocnym uderzeniem z woleja zdobył trzeciego gola (dodajmy, że to już drugie w tym sezonie trafienie obrońcy).

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w szlagierze 2. Ligi pokonali 3:0 KKS 1925 Kalisz, zdobyli czwarty z rzędu komplet punktów i wskoczyli na pozycję wicelidera. W następnej kolejce ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Dodajmy, że wczoraj (tj. w sobotę) druga drużyna rezerw czyli ŁKS III Łódź pokonała 1:0 Szczerbiec Wolbórz w meczu IV ligi.


6. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – KKS 1925 Kalisz 3:0 (2:0)

  • Bramki: 1:0 Kelechukwu Ibe-Torti (14), 2:0 Aleksander Ślęzak (45 – kar.), 3:0 Oskar Koprowski (78)
  • Żółte kartki: Ślęzak, Janczukowicz, Bąkowicz (ŁKS II)
  • Sędzia: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)

Składy:

  • ŁKS II: Dawid Arndt – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński (75, Marcel Wszołek), Vladyslav Okhronchuk, Ricardo Goncalves (72, Yuka Kamon), Jan Łabędzki, Grzegorz Glapka (82, Mikołaj Lipień), Kelechukwu Ibe-Torti (72, Jędrzej Zając), Piotr Janczukowicz (82, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.
  • KKS: Maciej Krakowiak – Maciej Białczyk (78, Bartosz Gęsior), Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński, Kentaro Arai (58, Mateusz Żebrowski), Adrian Cierpka, Mateusz Wysokiński, Oskar Kalenik (46, Nestor Gordillo), Kamil Koczy (68, Wojciech Maroszek), Filip Szewczyk (46, Hubert Sobol). Trener: Paweł Ozga.