Aktualności

2. Liga: Lech II – ŁKS II 0:3

11
30 / 09 / 2023

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

W starciu drugoligowych rezerw lepszy ŁKS! W 11. kolejce tych rozgrywek rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały na wyjeździe 3:0 drugą drużynę Lecha Poznań.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka zapowiadali przed sobotnim starciem we Wronkach z drugą drużyną Lecha Poznań odważną grę o pełną pulę i słowa dotrzymali, czego dowodem nie tylko pewne zwycięstwo, ale i gra naszego zespołu – składna, zdecydowana, gdy wymagała tego sytuacja także szybka i przede wszystkim skuteczna.

W 39. minucie Grzegorz Glapka właśnie z odwagą i wiarą we własne umiejętności ruszył na bramkę gospodarzy, ładnym zwodem oszukał obrońcę, a potem popisał się mocnym i co najważniejsze skutecznym uderzeniem. Nie było to ostatnie słowo gości, którzy po zmianie stron nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł, a sami dołożyli jeszcze dwa trafienia.

W 58. minucie po doskonałym dośrodkowaniu Jędrzeja Zająca z rzutu wolnego, największym sprytem w polu karnym Lecha wykazał się Stipe Jurić i podobnie jak kilka dni temu w pucharowym spotkaniu pierwszej drużyny w Kaliszu, strzałem głową podwyższył prowadzenie. Kropkę nad „i” postawił w końcówce spotkania Mikołaj Lipień, wykorzystując prostopadłe podanie z głębi pola i złe w tej sytuacji ustawienie poznańskiej defensywy. Sam strzał też był pierwszorzędny.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali 3:0, wygrały drugi wyjazdowy mecz w sezonie i wciąż znajdują się w ścisłej czołówce drugiej ligi. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się u siebie z Kotwicą Kołobrzeg.


11. kolejka 2. Ligi / Lech II Poznań – ŁKS II Łódź 0:3 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Grzegorz Glapka (39), 0:2 Stipe Jurić (58), Mikołaj Lipień (84)
  • Żółte kartki: Bąkowicz, Małachowski (ŁKS II)
  • Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Składy:

  • Lech II: Mateusz Pruchniewski – Igor Kornobis, Maciej Wichtowski, Mikołaj Tudruj, Ksawery Kukułka, Kornel Lisman (39, Bartłomiej Juszczyk), Patryk Olejnik (46, Tomasz Cywka), Aleksander Nadolski (68, Jan Niedzielski), Maksymilian Dziuba (86, Igor Draszczyk), Filip Wolski (46, Szymon Pawłowski), Norbert Pacławski.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Marcel Wszołek, Jędrzej Zając (81, Antoni Młynarczyk), Adrian Małachowski, Jan Łabędzki (19, Wiktor Kościuk), Ricardo Gonçalves do Nascimento, Grzegorz Glapka (61, Mikołaj Lipień), Stipe Jurić (61, Oliwier Sławiński). Trener: Marcin Matysiak.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny