Akademia

2. Liga: GKS Jastrzębie – ŁKS II 3:2

12.11.2023

12.11.2023

2. Liga: GKS Jastrzębie – ŁKS II 3:2

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W 17. kolejce 2. Ligi rezerwy ŁKS-u przegrały 2:3 na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Oba gole dla łodzian zdobył obchodzący w niedzielę urodziny Aleksander Ślęzak.

Już chwilę po pierwszym gwizdku arbitra oba zespoły odważnie ruszyły do przodu, więc na boisku działo się bardzo dużo, a akcja przenosiła się z jednego pola karnego na drugie. Ta intensywna wymiana ciosów przybrała na sile zwłaszcza pomiędzy 13 a 21. minutą, gdy w Jastrzębiu obejrzeliśmy aż trzy gole.

Najpierw dwukrotnie skapitulował bramkarz ŁKS-u Tomasz Kucharski – Michał Bednarski wykorzystał jedenastkę (zdaniem arbitra chwilę wcześniej w polu karnym faulował Aleksander Ślęzak), a niedługo po tym Sebastian Rogala popisał się efektowną przewrotką, podwyższając prowadzenie. Na odpowiedź zespołu trenera Marcina Pogorzały czekaliśmy tylko trzy minuty – Jowin Radziński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na pole karne, gdzie Aleksander Ślęzak efektownym strzałem głową zdobył gola kontaktowego.

Nieco więcej do końca pierwszej połowy działo się w okolicach naszej bramki, lecz tuż po zmianie stron ŁKS przejął inicjatywę i w 54. minucie został za to nagrodzony bramką wyrównującą. Znów na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu, obchodzący dziś 31. urodziny Aleksander Ślęzak, a zrobił to skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany przez sędziego za faul na Oliwierze Sławińskim. Niestety, ostatnie słowo należało w niedzielę do gospodarzy. A konkretnie do Kacpra Zycha, który w 83. minucie wykorzystał składną akcję kolegów, zrobił użytek z podania Bartosza Borunia, wyprzedził obrońców i przytomnym uderzeniem pokonał Tomasza Kucharskiego.

ŁKS II przegrał z GKS-em Jastrzębie 2:3. To był ostatni mecz łodzian w pierwszej rundzie rozgrywek 2. Ligi, ale nie ostatni w tym roku. W następnej kolejce (w niedzielę 19 listopada) podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się na stadionie Króla z Pogonią Siedlce.


17. kolejka 2. Ligi / GKS Jastrzębie – ŁKS II Łódź 3:2 (2:1)

  • Bramki: 1:0 Michał Bednarski (13 – kar.), 2:0 Sebastian Rogala (18), 2:1 Aleksander Ślęzak (21), 2:2 Aleksander Ślęzak (54 – kar.), 3:2 Kacper Zych (83)
  • Żółte kartki: Vaz, Maszkowski, Bednarski, Guilherme (GKS), Kuźma (ŁKS II)
  • Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)

Składy:

  • GKS: Jakub Trojanowski – Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Jewhenij Zacharczenko, Karol Fietz, Joao Guilherme, Sebastian Rogala, Szymon Maszkowski, Kamil Jadach (75, Szymon Gołuch), Ricardo Vaz (75, Kacper Zych), Michał Bednarski (85, Szymon Matuszek). Trener: Piotr Dziewicki.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński, Grzegorz Glapka (63, Łukasz Dynel), Jan Kuźma, Adrian Małachowski (46, Nelson Balongo), Maciej Śliwa (90, Yuya Kamon), Antoni Młynarczyk (46, Jędrzej Zając), Oliwier Sławiński (70, Ricardo Goncalves). Trener: Marcin Pogorzała.