18. starcie z Piastem

09 / 05 / 2024

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

W piątek piłkarze ŁKS-u po raz osiemnasty zagrają z Piastem Gliwice o ligowe punkty. To szóste starcie tych drużyn w Ekstraklasie.

• Średnio w meczach ŁKS-u z Piastem pada blisko 2,5 gola na mecz.
  • W aż trzech z pięciu przypadków, gdy jedna z drużyn prowadziła co najmniej dwoma golami, nie wygrywała meczu.
  • 8 ostatnich meczów ŁKS z Piastem kończyło się remisem albo zwycięstwem gliwiczan.
  • Pierwszy ligowy mecz ŁKS-u z Piastem odbył się w 1968 roku (1:0 dla Piasta).
  • Pierwsze zwycięstwo nad Piastem ŁKS odniósł 16 marca 1969 (2:1), a na boisku wystąpili wtedy m.in. Jerzy Sadek, Bolesław Szadkowski, Piotr Suski i Andrzej Pyrdoł.
  • Pierwszego w historii gola dla ŁKS-u w meczu z Piastem zdobył Piotr Suski, jedyny łodzianin, który zagrał na słynnej Maracanie i zmierzył się z legendami brazylijskiego futbolu na czele z Pelé i Garrinchą.
  • Najwyższe zwycięstwo nad Piastem ŁKS odniósł w 1970 i 2005 roku – 3:0.

Ligowy bilans: ŁKS vs. Piast

• Meczów: 17 (5 w Ekstraklasie)
  • Bramki: 20:22
  • Zwycięstw ŁKS-u | remisów | porażek: 4 | 6 | 7