Drużyna

10 dni do starcia z Zagłębiem

14.11.2023

14.11.2023

10 dni do starcia z Zagłębiem

Trener Piotr Stokowiec i jego piłkarze mają teraz dziesięć dni na przygotowanie się do następnego meczu. W trakcie przerwy reprezentacyjnej ełkaesiacy rozegrają m.in. mecz sparingowy z Polonią Warszawa.

Punkt zaczepienia zdobyty w sobotę (od 0:3 do 3:3 z Piastem Gliwice), teraz czas sięgnąć dalej. Przed piłkarzami ŁKS-u jeszcze cztery ligowe mecze w tym roku, w tym aż trzy na stadionie Króla. Ten najbliższy – z Zagłębiem Lubin – zostanie rozegrany w piątek 24 listopada, bo ze względu na spotkania reprezentacji Polski w weekend 18-19 listopada Ekstraklasa będzie odpoczywać. Oczywiście nie będą odpoczywać ełkaesiacy, którzy czas ten wykorzystają na pracę.

Sztab szkoleniowy na czele z Piotrem Stokowcem zaplanował m.in. testy wydolnościowe i szybkościowe, co więcej w piątek rozegramy sparing z 12. w tabeli Fortuna 1 Ligi Polonią Warszawa (o miejscu, godzinie i charakterze tego spotkania więcej wkrótce na naszej stronie). – Chcę dobrze zdiagnozować zawodników i ich sprofilować, a nie ma lepszej okazji niż to zrobić na meczu. Dlatego w trakcie przerwy reprezentacyjnej rozegramy sparing z Polonią Warszawa – powiedział trener Piotr Stokowiec na konferencji prasowej po spotkaniu z Piastem Gliwice.

Także w tym tygodniu z zespołem będą trenować piłkarze z drugoligowych rezerw: Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając, Nelson Balongo i Oliwier Sławiński. Zabraknie natomiast Jakuba Letniowskiego (rozpoczął rehabilitację). Pozostali zawodnicy, którzy ostatnio zmagali się z drobnymi urazami są pod opieką sztabu medycznego i wkrótce poinformujemy o stanie ich zdrowia.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów online (bilety.lkslodz.pl) na następny domowy mecz ŁKS-u w PKO BP Ekstraklasie, czyli zaplanowane na piątek 24 listopada spotkanie z Zagłębiem Lubin. Sprzedaż biletów w kasach stacjonarnych odbędzie się w środę (22 listopada), czwartek (23 listopada) i piątek (24 listopada) w godz. 15-19.