Maksymilian Sitek w ŁKS

Maksymilian Sitek w ŁKS

Do ŁKS-u dołączył Maksymilian Sitek. Łódzki Klub Sportowy wypożyczył ofensywnego pomocnika na rok z opcją wykupu.

Nowy piłkarz ŁKS-u rozpoczął karierę sportową w Rzeszowie, a w wieku trzynastu lat przeniósł się do Legii Warszawa (występował m.in. w Centralnej Lidze Juniorów U-19). Następnie był wypożyczany do Siarki Tarnobrzeg (występy w 2. Lidze) i Puszczy Niepołomice (w tym drugim klubie zadebiutował na zapleczu Ekstraklasy).

Cztery lata temu Maksymilian Sitek przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym zagrał w Ekstraklasie (18 meczów i 1 gol), a po spadku „Górali” z elity został wypożyczony do Stali Mielec (33 spotkania w elicie i 3 gole). Dwa ostatnie sezony spędził w Podbeskidziu. W międzyczasie zadebiutował też w młodzieżowej reprezentacji Polski (U-21).

W sumie w 1. Lidze 23-letni pomocnik rozegrał 83 spotkania, zdobył 7 goli i zanotował 9 asyst, a w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 51 meczach (tu 4 gole i 4 asysty).

Maksymilian Sitek jest zawodnikiem uniwersalnym, dobrze wyszkolonym technicznie, do tego ofensywnie usposobionym. Często występował w środku pola lub na skrzydle, w tym w roli wahadłowego. ŁKS wypożyczył zawodnika na rok z opcją wykupu.