Sztab trenerski ŁKS w komplecie

Sztab trenerski ŁKS w komplecie

W nowym sztabie szkoleniowym ŁKS-u kierowanym przez trenera Jakuba Dziółkę znaleźli się m.in. Łukasz Włodarek (II trener), Ryszard Robakiewicz i Maksymilian Hołownia w roli asystentów, Michał Zapart, który nadal będzie odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy, Tomasz Olszewski – trener przygotowania fizycznego, a także Leszek Simiłowski – szef pionu medycznego.

Łukasz Włodarek w sztabie trenerskim ŁKS-u Jakuba Dziółki (o nowym szkoleniowcu „Rycerzy Wiosny” przeczytacie TUTAJ) objął funkcję drugiego trenera. W przeszłości pracował w roli drugiego, a także pierwszego szkoleniowca pierwszoligowego wówczas GKS-u Jastrzębie (utrzymał wówczas zespół na zapleczu elity). Łukasz Włodarek zdobył także cenne doświadczenie dzięki pracy analityka w reprezentacji Polski do lat 16. Z kolei ostatnie trzy lata szkoleniowiec spędził w sztabie trenerskim Rakowa Częstochowa, więc miał duży wkład w sukcesy osiągnięte przez zespół spod Jasnej Góry w tym czasie, w tym w zdobyte przez Raków mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski, a także w awans do fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

Ryszarda Robakiewicza, który w sztabie trenerskim ŁKS-u będzie jednym z asystentów Jakuba Dziółki, nie trzeba przedstawiać kibicom, zwłaszcza tym odwiedzającym stadion w al. Unii 2 w latach 80. We wspomnianej dekadzie Ryszard Robakiewicz rozegrał z przeplatanką na piersi blisko 160 meczów w Ekstraklasie i zdobył prawie 50 goli. Ryszard Robakiewicz grał też w Legii Warszawa (zdobył z nią Puchar Polski) i lidze austriackiej, poza tym trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery sportowej zajął szkoleniem młodzieży. Pracował z powodzeniem w UKS SMS Łódź i w młodzieżowych reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowej.

Drugim asystentem Jakuba Dziółki jest Maksymilian Hołownia, który został także analitykiem pierwszej drużyny, więc to on będzie odpowiedzialny m.in. za analizę taktyczną naszych ligowych rywali. W przeszłości pracował jako trener drużyn młodzieżowych w MKS-ie Polonia Warszawa, a także był asystentem trenera i koordynatorem grup młodzieżowych w Błoniance Błonie. Od początku 2021 roku pełnił funkcję asystenta trenera pierwszej drużyny Polonii Warszawa, więc przyczynił się do sukcesów „Czarnych Koszul” w postaci awansu na zaplecze ekstraklasy (sezon 2022/2023) i utrzymania się tego zespołu w 1. Lidze (2023/2024).

Trener bramkarzy Michał Zapart pracuje w ŁKS-ie od sześciu lat. Tu szlifował bramkarski warsztat wielu zawodników występujących na tej pozycji, poczynając od golkiperów pierwszego zespołu, a kończąc na bramkarzach najmłodszych grup młodzieżowych (do 2021 roku pracował ze wszystkimi bramkarzami klubu od rocznika 2012). Wiosną 2022 roku dołączył do sztabu pierwszej drużyny, gdzie najpierw wraz z Pawłem Drechslerem pełnił rolę asystenta pierwszego trenera, a następnie trenera bramkarzy (już wcześniej uzyskał licencję UEFA Goalkeeper B i konczy UEFA Goalkeeper A). Miał ogromny wpływ na rozwój sportowy m.in. Aleksandra Bobka, Dawida Arndta oraz Tomasza Kucharskiego. Pracę tę będzie kontynuował, bo ŁKS związał się z Michałem Zapartem nową umową obowiązującą do końca czerwca 2026 roku.

W sztabie Jakuba Dziółki trenerem przygotowania motorycznego został Tomasz Olszewski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, który jest również dietetykiem i trenerem personalnym. Zebrał duże doświadczenie dzięki pracy nie tylko w klubach piłkarskich (Stomil Olsztyn i Pogoń Siedlce; dbał też indywidualnie o przygotowanie fizyczne byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adriana Mierzejewskiego), ale także w innych dyscyplinach, w tym m.in. w sportach walki. Ostatnie cztery lata spędził w Warcie Poznań w roli trenera przygotowania motorycznego.

W sztabie trenerskim ŁKS-u znajdzie się również Leszek Simiłowski, odtąd szef pionu medycznego i główny fizjoterapeuta ŁKS-u, który wcześniej pracował w GKS-ie Tychy, Rakowie Częstochowa (w tym czasie ten zespół zdobył mistrzowski tytuł) oraz reprezentacji Polski do lat 19 (specjalizuje się m.in. w prewencji urazów, rehabilitacji i treningu motorycznym). Fizjoterapeutą pierwszej drużyny będzie również Mateusz Traczyński, a psychologiem Anna Olkiewicz.

Nowy sztab szkoleniowy ŁKS-u

• Pierwszy trener: Jakub Dziółka
  • Drugi trener: Łukasz Włodarek
  • Asystenci: Ryszard Robakiewicz, Maksymilian Hołownia (analityk)