Odrabiamy zaległości. Środa w Mielcu

Odrabiamy zaległości. Środa w Mielcu

fot. Łukasz Grochala | Cyfrasport

Zanim w niedzielę spotkamy się na stadionie Króla czas odrobić ligowe zaległości. W środę, w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, ŁKS zmierzy się w Mielcu ze Stalą. Zaczynamy o godz. 18.30.

Na początku grudnia się nie udało, bo na przeszkodzie stanęła w Mielcu nieprzyjazna aura, uniemożliwiająca wtedy rozegranie zaplanowanego na 17. kolejkę PKO BP Ekstraklasy meczu Stali Mielec z ŁKS-em. Dwukrotni mistrzowie Polski spotkają się więc w elicie po blisko trzydziestu latach przerwy dopiero w najbliższą środę (28 lutego) i nie inaczej jak trzy miesiące temu liczymy na przełamanie i dobre zawody w wykonaniu łodzian, nawet jeśli to gospodarze są faworytem.

Prowadzona przez trenera Kamila Kieresia (ten szkoleniowiec dał nam popalić na zapleczu ekstraklasy, prowadząc swego czasu m.in. Górnika Łęczna) Stal Mielec kapitalnie rozpoczęła 2024 roku i zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli. Mielczanie rzutem na taśmę wygrali u siebie z Puszczą Niepołomice (2:1), potem sprawili we Wrocławiu ogromną niespodziankę (pokonali Śląsk na jego stadionie 1:0), a w ubiegły weekend nie dali się na obiekcie aktualnego mistrza Polski (0:0 z Rakowem). Tylko jeden stracony gol i aż siedem zdobytych punktów budzi respekt, nawet jeśli w zespole Stali zabraknie wykartkowanego na mecz z ŁKS-em Koki Hinokiego (pod znakiem zapytania ze względów zdrowotnych stoi występ Mateusza Matrasa).

W naszej drużynie na pewno nie wystąpią z tego samego powodu Kay Tejan i Engjell Hoti, ukarani w Szczecinie już czwartymi w tym sezonie żółtymi kartkami, więc trener Marcin Matysiak, ze względu na absencję Holendra, będzie musiał dokonać zmiany w linii ataku. Karę za nadmiar kartek odcierpiał natomiast Adrien Louveau. Pozostali zawodnicy, wyłączając z tego Artemijusa Tutyškinasa, są do dyspozycji sztabu.

Piłkarze ŁKS-u i Stali Mielec spotkają się w elicie po 28 latach przerwy. W dotychczas rozegranych 50. ligowych konfrontacjach ełkaesiacy odnieśli 16 zwycięstw, Stal górą była 13 razy, a pozostałych 21 spotkań zakończyło się podziałem punktów. Ostatnie zwycięstwo nad Stalą w lidze piłkarze ŁKS-u odnieśli 9 września 1995 roku, kiedy wygrali w Mielcu 1:0 po golu Macieja Terleckiego.

Zaległy mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, który sędziuje Sebastian Krasny, rozpocznie się w środę 28 lutego o godz. 18.30. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli nas wspierać z sektora gości, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Canal+ Sport lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).