ŁKS trzeci w turnieju Agat Cup 2018

ŁKS trzeci w turnieju Agat Cup 2018

[galeria id=”7669″]

W niedzielę na boisku przy ul. Minerskiej po raz ósmy drużyny do lat siedemnastu rywalizowały w turnieju Agat Cup. Ełkaesiacy zajęli trzecie miejsce.

W rozegranym 18 lutego w ośrodku treningowym AP ŁKS turnieju wzięły udział cztery drużyny.  Młodzi ełkaesiacy, gospodarz turnieju, rywalizację rozpoczęli od starcia z Górnikiem Zabrze i chociaż stworzyli sobie kilka świetnych okazji do zdobycia gola, ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Kolejnym rywalem naszej drużyny była Olimpia Elbląg i tym razem łodzianie mieli już znacznie lepiej wyregulowane celowniki. Zwycięstwo 5:1 sprawiło, że ŁKS do samego końca liczył się w walce o zajęcie pierwszego miejsca. Niestety, ostatni mecz zakończył się hokejowym wynikiem i wygraną 6:3 Cracovii.

Zwycięzcą VIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Agat Cup 2018 został Górnik Zabrze, drugie miejsce zajęła Cracovia, trzecie ŁKS, a czwarte Olimpia Elbląg.

Spotkania odbywały się na pełnowymiarowym boisku (jedenastu na jedenastu), ponadto obowiązywały kary czasowe lub wykluczenia do końca meczu oraz zmiany hokejowe.

Wszystkie mecze:

Olimpia Elbląg 3:0 Cracovia

• Bućko x3

ŁKS Łódź  0:0 Górnik Zabrze

ŁKS Łódź 5:1 Olimpia Elbląg

• Misiak, Dębowski, Krzyżanek, Bachanek x2 – Bonin

Cracovia 1:1 Górnik Zabrze

• Biernat – Maszczyk

Górnik Zabrze 3:0 Olimpia Elbląg

• Stępień, Chrapek, Joachim

ŁKS Łódź 3:6 Cracovia

• Cygan x2, Górecki – Biernat x4, Janusik x2

Klasyfikacja końcowa:

1. Górnik Zabrze / 5 punktów / bilans: 4:1
  2. Cracovia / 4 punkty / bilans: 7:7 (bezpośredni mecz)
  3. ŁKS Łódź / 4 punkty / bilans: 8:7
  4. Olimpia Elbląg / 3 punkty / bilans: 4:8

• Najlepszy strzelec: Remigiusz Biernat (Górnik Zabrze) – 5 bramek
  • Najlepszy zawodnik turnieju: Piotr Dzierżak (Górnik Zabrze)
  • Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Snochowski (ŁKS Łódź)

Po dwa wyróżnienia z każdej drużyny:

• Cracovia – Mikołaj Jeż, Wiktor Smołaga.
  • Górnik Zabrze – Kacper Stępień, Szymon Maszczyk.
  • Olimpia Elbląg – Klaudiusz Klasa, Norbert Nestorowicz.
  • ŁKS Łódź – Krzysztof Cygan, David Labkuchen.

Sponsorami VIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Agat Cup 2018 zostały firmy: Agat, Lavard oraz Family&Sport.