Podsumowanie weekendu Akademii ŁKS (3-4 października)

Podsumowanie weekendu Akademii ŁKS (3-4 października)

Dziesięć zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka to bilans młodzieżowych drużyn ŁKS w miniony weekend.

Ważne zwycięstwo odniosła drużyna ŁKS U17 prowadzona przez trenerów Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego, która pokonała UKS SMS II Łódź 2:0. Ełkaesiacy obie bramki zdobyli przed przerwą. Najpierw po indywidualnej akcji i ograniu dwóch zawodników SMS-u Jan Kobyliński strzelił między nogami bramkarza pierwszą bramkę, natomiast drugiego gola ŁKS zdobył po centrze Jędrka Kominiarczyka z rzutu rożnego i celnej główce Igora Krzyżanka.

W dramatycznych okolicznościach komplet punktów zdobyli także piłkarze czwartoligowych rezerw, którzy w Nieborowie do 90. minuty przegrywali, ale w doliczonym czasie gry strzelili dwie bramki i odwrócili losy spotkania. Szczegółowa relacja TUTAJ.

Pierwszy raz punkty straciła trzecia drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego do przerwy prowadzili z Nowosolną Łódź 3:1, jednak ostatecznie tylko zremisowali 3:3. Relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Bardzo wysokie zwycięstwo odniósł w sobotę nad PSV Łódź również zespół trenerów Bartłomieja Gajewskiego i Pawła Szymczyka (drużyna U-10). Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Mazurkiewicz, a po dwa gole dołożyli Wiktor Nowacki, Mateusz Świątkiewicz i Szymon Kierończyk. Drugi zespół tego rocznika miał w planie spotkanie z MSP Widzew, jednak rywale nie zjawili się na obiekcie.

Imponującym osiągnięciem w spotkaniu drugiego zespołu ŁKS U11 z łódzkim Orłem popisał się Szymon Rózga, który zdobył osiem goli.

Wyjazdowe zwycięstwa zaliczyły także drużyny z roczników 2006, 2007 i 2008.

Komplet wyników wszystkich drużyn Akademii ŁKS:

• Orzeł Nieborów – ŁKS II Łódź 2:3
    Skład ŁKS: Aleksander Bobek – Igor Grzejdziak (58, Mikołaj Lipień), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski – Michał Karlikowski (68, Adam Król), Artur Sójka, Piotr Tazbir, Tomasz Górecki (79, Adrian Czypicki), Jakub Romanowicz (79, Jakub Piela) – Dariusz Gmosiński (58, Dawid Lebkuchen). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.
    Bramki dla ŁKS II: 0:1 Jakub Romanowicz (37 – kar.), 1:1 (39 – kar.), 2:1 (88), 2:2 Artur Sójka (90+1), 2:3 Oskar Koprowski (90+3)
  • Nowosolna Łódź – ŁKS III Łódź 3:3
    Skład ŁKS III: Kaczmarek – Niedźwiecki, Juraś, Gołdyn – Saar (46, Stachurski), Zborowski, Janik (46, Kościuk), Żak – Bargiel (60, Podlecki), Włodarczyk (87, Rudnicki), Piotrowski (70, Walasiak). Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.
    Bramki: 0:1 Jakub Piotrowski (6), 1:1 (22), 1:2 Bartosz Bargiel (35-kar.), 1:3 Patryk Żak (44), 2:3 (53), 3:3 (65)

• 2002/2003: GKS Bełchatów – ŁKS Łódź U18 3:3
    Skład wyjściowy ŁKS: Kucharski – Saar, Stachurski, Minias, Korzeniewski – Podlecki, Czypicki (1 gol), Kościuk, Mordasiewicz (1 gol), Król (1 gol) – Walasiak. Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.
  • 2004: ŁKS Łódź U17 – UKS SMS II Łódź 2:0
    Skład wyjściowy ŁKS: Stanny – Olczak, Krzyżanek (1 gol), Jakubiak, Krasowiak – Nowakowski, Kominiarczyk, Białkowski, Jakubczak, Chałaj – Kobyliński (1 gol). Trenerzy: Romuald Solarek, Jakub Wróblewski.
  • 2005: ŁKS Łódź U16 – AKS SMS Łódź 4:1
    Skład wyjściowy ŁKS: Łyskawka – Greber, Czerwiński, Olczyk, Kamiński – Żyłka (1 gol), Młynarczyk, Marczak, Łabędzki, Kajszczak – Popławski (2 gole). Grali także: Bąk, Bara (1 gol), Chrzanowski, Kosyl, Szumski, Theodoridis. Trenerzy: Romuald Solarek, Jakub Wróblewski.
  • 2006: MUKS Pelikan Łowicz – ŁKS Łódź U15 0:3
    Skład wyjściowy ŁKS: Ochocki – Durczyński, Kwiatkowski, Mielczarek (1 gol), Majerski – Rozmysłowski, J. Wojciechowski (1 gol), Kunat, M. Wojciechowski, Malec (1 gol) – Książek. Grali także: Szewczyk, Birek, Chyliński, Guła, Jakubowski, Nawrocki, Pełzowski. Trenerzy: Radosław Bienias, Daniel Figa.
  • 2007: UKS Orlik Ujazd – ŁKS Łódź U14 1:10
    Skład wyjściowy ŁKS: Szewczyk – Szkudlarek, Kunat, Madejak, Miązek – Szymański, Kwieciński, Wojtczak, Król, Frakowski – Siwek. Grali także: Błoch, Kilian, Kobus, Maćkowiak, Szubert, Krysiak. Trenerzy: Radosław Bienias, Daniel Figa.
  • 2008: Pilica Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łódź U13 0:4
    Skład wyjściowy ŁKS: Wiklak – Kaczmarek (1 gol), Raźniewski (1 gol), Olejniczak (1 gol), Kuprianis, Żyłka (1 gol), Lesiak, Durasik, Milczarek. Grali także: Benlabsir, Bugała, Grzelczak, Narowski, Wawrzyniak. Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys, Oktawian Maliszewski.
  • 2009: ŁKS Łódź U12 AKS SMS Łódź – ŁKS Łódź U12 1:7
    Skład wyjściowy ŁKS: Dąbrowski – Lutosławski, Janutka, Rusin, Nowak, Matysiak, Lindner, Jasiński (1 gol), Michalski (1 gol). Grali także: Dudziński (3 gole), Fisiak, Gajda (1 gol), Gawlik, Stumiłło. Trenerzy: Michał Zientarski, Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys.
  • 2009: ŁKS III Łódź U12 – Łódzka Akademia Futbolu 0:8
    Skład wyjściowy ŁKS: Gawlik – Dudziński, Orlik, Matysiak, Matusiak, Strumiłło, Gajda, Fisiak, Moszczyński. Grali także: Dąbrowski, Diallo, Lewicki, Lisowski, Majda, Wróbel. Trenerzy: Michał Zientarski, Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys.
  • 2010: ŁKS Łódź U11 KS BAF Łódź – ŁKS Łódź U11
    Skład wyjściowy ŁKS: Kasprzak – Tomkowski (2 gole), Barylski, Zgoda, Augustyniak, Aleszczerikowski, Stępniewski, Zuchora, Drwal. Grali także: Jędrzejczyk, Owczarek, Rózga (1 gol). Trenerzy: Marcin Krasnopolski, Jakub Drzewiecki.
  • 2010: ŁKS II Łódź – Orzeł Łódź
    Skład wyjściowy ŁKS: Kubiak – Kosyl (2 gole), Okruszek, Szymański (2 gole), Nunez Romanowski (4 gole), Pluta (2 gole), Kowalczyk (3 gole), Jędrzejczyk (7 goli), Rózga (8 goli), Piesztal. Trenerzy: Marcin Krasnopolski, Jakub Drzewiecki.
  • 2011: ŁKS Łódź U10 – PSV Łódź
    Skład wyjściowy ŁKS: Falkowski – Pawlukiewicz (1 gol), Śladowski, Kierończak (2 gole), Mazurkiewicz (3 gole), Nowacki (2 gole), Świątkiewicz (2 gole), Błaszkiewicz (1 gol), Śnitko. Trenerzy: Bartłomiej Gajewski, Paweł Szymczyk

Opracował: Mateusz Żegota