Akademia

Zabójcze kontry. Pucharowy awans ŁKS III Łódź

02.09.2020

02.09.2020

Pomimo tego, że druga drużyna rezerw ŁKS-u przez ponad godzinę musiała radzić sobie w dziesiątkę i tak pokonała 4:0 Orła Parzęczew. W nagrodę ełkaesiacy zagrają w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni trenerów Radosława Pęciaka i Michał Zientarskiego w nowym sezonie spisują się bez zarzutu. Druga drużyna naszych rezerw rozpoczęła zmagania w klasie A od dwóch zwycięstw, a wcześniej awansowała najpierw do pierwszej, następnie zaś do drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski.

W środę na drodze ełkaesiaków do kolejnej rundy stanął Orzeł Parzęczew, lecz i o nie zdołał zatrzymać rozpędzonych łodzian. Występujący w klasie okręgowej rywal (w tym sezonie cztery punkty w sześciu meczach) pierwszą bramkę stracił już w 7 minucie, gdy po szybkim kontrataku i dokładnym dograniu Bartosza Bargiela wynik środowych zawodów otworzył Jakub Piotrowski (1:0).

Tym, którzy łypną okiem jedynie na suchy wynik może się zdawać, że sukces przyszedł piłkarzom ŁKS III bardzo łatwo. Nic bardziej mylnego. Jeszcze w pierwszej połowie sędzia wyrzucił z boiska Patryka Podleckiego, więc ełkaesiacy przez ponad godzinę musieli radzić sobie w dziesiątkę. I poradzili sobie lepiej niż dobrze, bo po przerwie zdobyli jeszcze trzy bramki.

Duża w tym zasługa świetnie wyprowadzanych przez młodych piłkarzy ŁKS-u kontrataków. Dzięki nim bowiem gospodarze nie tylko zdobyli pierwszą bramkę, ale także gole numer dwa oraz cztery – w 51. minucie Wiktor Kościuk obsłużył Bartosza Bargiela (2:0), a pięć minut przed ostatnim gwizdkiem po akcji dwóch rezerwowych asystę zanotował Patryk Żak, na listę strzelców wpisał się natomiast Jakub Tomaszewski. W międzyczasie po stałym fragmencie gry bramkarza Orła pokonał  Łukasz Włodarczyk.

– Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Szybko zdobyta bramka dodała zespołowi pewności siebie. Czerwona kartka spowodowała jednak, że musieliśmy zmienić swoje ustawienie i zagrać nieco niżej. Koncentracja plus szybki atak zaowocowały strzeleniem trzech kolejnych bramek. Zmiennicy również zaprezentowali się z dobrej strony i dali wsparcie zespołowi w trudnym momencie meczu, gdy sytuacja była jeszcze na styku – powiedział po spotkaniu trener Michał Zientarski, który drugą drużynę naszych rezerw prowadzi wraz z Radosławem Pęciakiem.

Mecze trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na środę 23 września. W tych rozgrywkach ŁKS III Łódź wygrał już trzy mecze, zdobył aż 18 goli i sam nie stracił choćby jednego.

II runda okręgowego Pucharu Polski /  ŁKS III Łódź – Orzeł Parzęczew 4:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Jakub Piotrowski (7), 2:0 Bartosz Bargiel (51), 3:0 Łukasz Włodarczyk (68), 4:0 Jakub Tomaszewski (85)
  • Żółte kartki: Juraś, Piotrowski
  • Czerwona kartka: Podlecki (26)
  • Skład ŁKS III Łódź: Kamil Kaczmarek – Kacper Krus, Michał Niedźwiecki, Krystian Gołdyn (82, Oskar Stachurski), Jakub Marchwicki, Marcin Juraś (62, Łukasz Włodarczyk), Wiktor Kościuk (70, Julian Mordasiewicz), Jakub Piotrowski (70, Oskar Zborowski), Łukasz Jakubiak (62, Patryk Żak), Bartosz Bargiel (62, Jakub Tomaszewski), Patryk Podlecki. Trenerzy: Michał Zientarski, Radosław Pęciak.