Gra Akademia ŁKS. 12 meczów

28.08.2020

Gra Akademia ŁKS. 12 meczów

Aż dwanaście meczów w trakcie najbliższych sześciu dni rozegrają piłkarze Akademii ŁKS. Wśród nich nie zabraknie ciekawie zapowiadających się starć z lokalnymi rywalami, a i ważnych spotkań z udziałem dwóch drużyn naszych rezerw.

Do późnych godzin wieczornych

Weekend z Akademią zainaugurują w piątek piłkarze ŁKS U-13. Podopieczni trenerów Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego już dziś w ramach II ligi wojewódzkiej młodzików zmierzą się na boisku przy ul. Minerskiej z Pelikanem Łowicz (początek o godz. 17).

Już po zakończeniu meczu drużyny U-13 i pierwszoligowego spotkania ełkaesiaków w Opolu z Odrą, na murawę wybiegnie druga drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Beniaminek klasy A po udanej inauguracji i zwycięstwie 3:2 nad Jagiellonią Tuszyn o kolejne punkty powalczy w Rzgowie z miejscową Husarią. Spotkanie rozpocznie się dopiero w piątek o godz. 20.45, ale po jego zakończeniu, jeszcze dziś, na łamach naszej strony pojawi się krótka relacja.

Pracowita sobota

W sobotę nasze drużyny rozegrają w sumie aż siedem spotkań. Występujący w I lidze wojewódzkiej juniorzy ŁKS-u (U-19) pod wodzą trenerów Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego zmierzą się z UKS SMS II Łódź (początek o godz. 10). Juniorzy młodsi godzinę później rozpoczną swój wyjazdowy mecz z SL Salos Róża Kutno, z kolei druga drużyna juniorów młodszych popołudniu zagra z Lechią w Tomaszowie Mazowieckim.

W sobotę w akcji na boiskach przy ul. Minerskiej zobaczymy też dwa zespoły naszych trampkarzy trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi. Oba czekają derbowe pojedynki, przy czym drużynę U-14 z Widzewem, a U-15 z SMS Łódź. Tego samego dnia formę młodzików ŁKS-u sprawdzą Termy Uniejów.

Na deser w sobotę o godz. 17 rozpocznie się mecz 7. kolejki czwartej ligi, w którym kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zespół rezerw ŁKS-u powalczy o siódme z rzędu zwycięstwo z PKS-em Polonią Piotrków Trybunalski. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera są faworytem. Najbliższy rywal łodzian w sześciu poprzednich kolejkach zdobył sześć punktów i zajmuje 17. miejsce w tabeli.

Weekend kończy się w… środę

W niedzielę i wtorek drużyny młodzików ŁKS-u czekają dwa wyjazdowe starcia – z Borutą w Zgierzu i z PTC w Pabianicach, a już w środę w ramach okręgowego Pucharu Polski druga drużyna naszych rezerw (ŁKS III Łódź) o awans do trzeciej rundy tych rozgrywek powalczy na własnym boisku z Orłem Parzęczew. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.