Kapitan biega nad Bałtykiem

24.07.2020

Kapitan biega nad Bałtykiem

fot. Artur Kraszewski / Arkadiusz Malarz wkrótce spotka się z kolegami na boisku ŁKS

Arkadiusz Malarz i jego koledzy z ŁKS-u odpoczywają po ekstraklasowym sezonie, lecz nawet w trakcie krótkich wakacji ełkaesiacy realizują wytyczne trenerów.

Kapitan ŁKS-u biega po nadbałtyckich plażach, a o utrzymaniu dobrej formy pamiętają także pozostali nasi zawodnicy. Po ostatnim ligowym meczu piłkarze ŁKS-u rozpoczęli krótki w tym roku kilkudniowy urlop, z kolei już w poniedziałek (27 lipca) spotkają się na stadionie w al. Unii 2 ponownie. Obecnie ełkaesiacy spędzają wolny czas z rodzinami, lecz nie oznacza to, że zapomnieli zupełnie o piłce nożnej.

Trener Wojciech Stawowy wraz ze swoim sztabem przygotował dla podopiecznych rozpiskę z indywidualnymi ćwiczeniami w okresie urlopu. Rzecz jest oczywiście tak pomyślana, aby z jednej strony piłkarze mogli „naładować akumulatory” i mieli okazję zapomnieć o trudach minionego sezonu; z drugiej – by byli gotowi już na pierwsze zajęcia.

Tego lata jest to o tyle ważne, że przerwa w rozgrywkach potrwa krócej niż zwykle. Mecz z Koroną Kielce odbył się 18 lipca. Już 27 lipca, a więc dziewięć dni po tamtym spotkaniu ełkaesiacy mają w planach badania wydolnościowe.

– Musimy być gotowi do walki w pierwszej lidze. Cel jest jasny, ale żeby go zrealizować powinniśmy solidnie przepracować okres przygotowawczy. Piłkarze mają krótkie urlopy i muszą je dobrze spożytkować – powiedział tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu trener Wojciech Stawowy.

Przypominamy, że od przyszłego poniedziałku do niedzieli ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach, a następnie udadzą się na kilkudniowe zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej.

Ełkaesiacy przed rozpoczęciem sezonu rozegrają trzy mecze sparingowe i spotkanie Pucharu Polski. Inaugurację nowego sezonu pierwszej ligi zaplanowano na ostatni weekend sierpnia.