Kibu Vicuña przed Zagłębiem Lubin

Kibu Vicuña przed Zagłębiem Lubin

– Każdy mecz traktujemy poważnie. Zapewniam, że nie inaczej będzie w środę – powiedział podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami trener Kibu Vicuña. Jutro jego podopieczni zmierzą się z Zagłębiem Lubin w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

🎙 Kibu Vicuña: Zagłębie to silny rywal, w którym grają dobrzy piłkarze. Ostatnio mieli małe problemy kadrowe i trudno stwierdzić w jakim składzie rozpoczną spotkanie. Na pewno chcą grać piłką, a ja lubię rywalizować z takimi zespołami. Każdy mecz traktujemy poważnie. Zapewniam, że nie inaczej będzie w środę. Chcemy awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jeśli jutro pojawią się w składzie nowi piłkarze to nie dlatego, że w sobotę gramy z Górnikiem Polkowice, ale dlatego, że na przykład Samuel Corral, Nacho Monsalve, Ricardinho czy Javi Moreno potrzebują minut, potrzebują regularności i potrzebują pewności siebie. Musimy dalej grać z takim nastawieniem i z taką pewnością siebie, jak w meczu derbowym. Wtedy będzie dobrze.