Łukasz Szczech sędzią meczu z Zagłębiem Lubin

fot. Tadeusz Skwiot / Cyfrasport

Środowy mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym ŁKS zmierzy się z Zagłębiem Lubin poprowadzi Łukasz Szczech.

Co ciekawe, w poprzedniej edycji rozgrywek Fortuna Pucharu Polski arbiter ten był rozjemcą konfrontacji łodzian ze Śląskiem Wrocław, którą jak pamiętamy ełkaesiacy rozstrzygnęli na swoją korzyść po serii rzutów karnych, z kolei dwa lata temu sędziował aż dwa pucharowe pojedynki ŁKS-u – wygrany z Zagłębiem Sosnowiec (3:0) i przegrany z GKS-em w Tychach (0:2).

Pochodzący z Pisza sędzia prowadził ponadto w przeszłości kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków w ekstraklasie, z kolei w tym sezonie przegrany przez naszych piłkarzy mecz z Resovią.

W środę asystentami Łukasza Szczecha będą Filip Sierant i Jakub Wójcik, a sędzią technicznym Paweł Malec. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Paweł Raczkowski oraz Damian Kuźma. Pierwszy gwizdek o godz. 20.30.