W środę sparing ze Stalą Rzeszów

06.07.2021

W środę sparing ze Stalą Rzeszów

Jutro (tj. w środę) formę piłkarzy ŁKS-u sprawdzi Stal Rzeszów. Sparingowe spotkanie z drugoligowcem rozpocznie się o godz. 10.30.

Kolejny rywal ełkaesiaków w ubiegłym sezonie drugoligowych rozgrywek zajął dziesiąte miejsce w tabeli z niewielką, bo tylko dwupunktową stratą do strefy barażowej.

Stal Rzeszów przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła wczoraj (tj. 5 lipca), więc środowy sparing z ŁKS-em będzie pierwszą grą kontrolną zespołu trenera Daniela Myśliwca (biało-niebiescy rozpoczną rywalizację w drugiej lidze na przełomie lipca i sierpnia). Dodajmy, że niedawno nowym dyrektorem sportowym Stali został Jarosław Fojut, a w poniedziałek klub ogłosił podpisanie umowy z inną znaną postacią kojarzącą się w przeszłości z ekstraklasą, czyli Patrykiem Małeckim.

Nasi piłkarze na początku tygodnia wzięli udział w sumie trzech jednostkach treningowych, natomiast w środę w planie mają wspomniany sparing ze Stalą Rzeszów oraz pomeczową regenerację. Wiele wskazuje na to, że jutrzejszy pojedynek łodzianie rozpoczną w nieco innym zestawieniu personalnym.

– Wydaje mi się, że jest duża szansa na to, że każdy zawodnik, który pojawi się w środę na boisku znów zagra 45 minut, ale tym razem wystąpimy w innym ustawieniu – wyjaśnił trener Paweł Drechsler po wygranym 2:0 meczu ze Stalą Mielec i dodał, że wkrótce należy się spodziewać występów także tych zawodników, którzy nie zagrali w pierwszym sparingu.

Dodajmy, że w meczu ze Stalą Mielec trener Kibu Vicuña sprawdził formę dwudziestu trzech zawodników. W sobotę nie zagrali bramkarze (Michał Kot i Aleksander Bobek), Maciej Wolski i Samuel Corral (trenują indywidualnie) oraz Ricardinho.

Początek środowego sparingu ŁKS-u ze Stalą Rzeszów zaplanowano na godz. 10.30. Spotkanie odbędzie się na boisku ośrodka Rado Resort w Woli Chorzelowskiej. Po zakończeniu meczu na naszych stronach znajdziecie m.in. skrót spotkania.