Kadra ŁKS II na rundę wiosenną

Kadra ŁKS II na rundę wiosenną

fot. Cyfrasport

Już w sobotę ŁKS II Łódź zainauguruje rundę wiosenną na czwartoligowych boiskach. W kadrze drużyny na drugą część sezonu znalazło się 25 zawodników, a sztab szkoleniowi składać się będzie z pięciu trenerów.

Po okresie przygotowawczym do rundy wiosennej trenerzy ŁKS II wyselekcjonowali kadrę, która powalczy o awans do 3. ligi. Co oczywiste, skład rezerw ŁKS-u będą tworzyć w większości zawodnicy, którzy jesienią reprezentowali biało-czerwono-białe barwy.

Na stałe z zespołem Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera trenują zawodnicy, którzy jesienią ocierali się o pierwszy zespół, czyli Artur Sójka, Mateusz Bąkowicz, Tomasz Górecki i Jakub Romanowicz. Kapitanem i najbardziej doświadczonym zawodnikiem w dalszym ciągu będzie Aleksander Ślęzak, który dosyć niespodziewanie dzierży też tytuł najlepszego strzelca zespołu.

Zimą do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników. Napastnik Maciej Radaszkiewicz został pozyskany z trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, dla której jesienią zdobył 5 bramek. Zawodnik urodzony w 1997 roku w okresie przygotowawczym zmagał się z kontuzją kolana, jednak po urazie nie ma już śladu, a Radaszkiewicz nawet wystąpił w ostatnim sparingu z Wisłą II Płock.

Pozostała dwójka to juniorzy młodsi, którzy poza zespołem ŁKS II, mogą występować także w ŁKS U17, który na wiosnę ponownie będzie walczył o Centralną Ligę Juniorów. Jędrzej Zając to dynamiczny skrzydłowy, który już zdobył debiutanckie bramki dla naszego klubu – dwukrotnie pokonał bramkarza Legii Warszawa U17. Z kolei Lamine Coulibaly to nominalny lewy obrońca, który został pozyskany z Hutnika Kraków.

Uznanie w oczach sztabu szkoleniowego uzyskali też młodsi zawodnicy Akademii ŁKS. Coraz większą rolę w drużynie lidera IV ligi będą odgrywali Mikołaj Lipień i Adrian Czypicki. Swoją szansę powinien też dostać Bartosz Bargiel. Napastnik urodzony w 2003 roku jesienią dla ŁKS III strzelił 17 goli. Nową twarzą w drużynie będzie bramkarz Dominik Stanny, który do tej pory bronił jedynie w juniorach. Do składu ŁKS II po ciężkiej kontuzji stawu skokowego wrócił także Igor Lambrecht.

Niewykluczone, że w trakcie rozgrywek do kadry zespołu zostaną włączeni kolejni zdolni juniorzy z grup młodzieżowych Akademii ŁKS.

Kadra ŁKS II na rundę wiosenną sezonu 2020/2021

Bramkarze: