Akademia

Starcie rezerw dla ŁKS. ŁKS II – Wisła II Płock 1:0

07.03.2021

07.03.2021

Po wielkich emocjach związanych z 66. Derbami Łodzi, przyszedł czas na mecz rezerw ŁKS-u. W ostatnim sparingu przed rozgrywkami ligowymi ełkaesiacy po golu Oskara Koprowskiego pokonali Wisłę II Płock 1:0

Ostatni zimowy sparing rezerw nie przyniósł tyle emocji, co mecz derbowy. Łodzianie od początku przejęli inicjatywę, jednak w żaden sposób nie umieli tego udokumentować. W trakcie bezbarwnej pierwszej połowy godny uwagi był strzał Aleksandra Ślęzaka po rzucie wolnym. Dopiero ostatnie minuty tej odsłony przyniosły bramkę. Rzut karny na gola mocnym strzałem w lewy róg bramki zamienił Oskar Koprowski.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Ełkaesiacy częściej od rywali utrzymywali się przy piłce, ale z tej przewagi niewiele wynikało. Warto odnotować, że od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Maciej Radaszkiewicz, który wrócił po ciężkiej kontuzji kolana.

W końcówce meczu walory piłkarskie zostały przyćmione przez dużą liczbę fauli. Po jednym z ostrzejszych zagrań na boisku się zakotłowało, a wynikiem tego była czerwona kartka dla Piotra Tazbira. Ambitni ełkaesiacy zdołali jednak mimo osłabienia dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca. Teraz przed zespołem Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera już tylko rozgrywki ligowe. Ich inauguracja odbędzie się w sobotę o godz. 11, a przeciwnikiem łodzian będzie Jutrzenka Drzewce.

Sparing / ŁKS II Łódź – Wisła Płock 1:0 (1:0)

• Bramka: 1:0 Oskar Koprowski (44).
  • ŁKS: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz (65, Piotr Tazbir), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski – Jakub Romanowicz (55, Michał Karlikowski), Tomasz Górecki (65, Adrian Czypicki), Artur Sójka, Mikołaj Lipień (46, Maciej Radaszkiewicz), Dariusz Gmosiński (65, Jędrzej Zając) – Jakub Piela (77, Igor Lambrecht). Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota