Podsumowanie weekendu Akademii ŁKS (20-21.02)

23.02.2021

Podsumowanie weekendu Akademii ŁKS (20-21.02)

W ubiegły weekend młodzi piłkarze Akademii ŁKS rozegrali w sumie aż osiemnaście sparingów. Jedni zmierzyli się z rywalami na boiskach ośrodka treningowego przy ul. Krańcowej, inni ruszyli w Polskę.

Seniorskie drużyny Akademii w sobotę sprawdziły formę w starciach z wyżej notowanymi rywalami. Czwartoligowe rezerwy po zaciętym meczu przegrały 2:4 z przedstawicielem trzeciej ligi – KS Kutno, z kolei ŁKS III, czyli podopieczni Radosława Pęciaka i Jakuba Wróblewskiego pokonali LKS Różycę 1:0.

Dwumecz juniorów młodszych, czyli piłkarzy z rocznika 2004 i 2005, z Polonią Warszawą przy ul. Konwiktorskiej zakończył się naszą porażką. Biało-czerwono-biali ulegli „Czarnym Koszulom” 1:5 i 1:6.

Warszawiakom zrewanżowali się za to chłopcy z rocznika 2011. Na boisku pod balonem pokonali młodych zawodników Polonii 17:8.

Do Łodzi przyjechali też przedstawiciele Wisły Płock, z którymi zmierzyli się gracze Daniela Figi i Radosława Bieniasa. Mecze były zacięte i stały na wysokim poziomie. ŁKS U15 ostatecznie zremisował 1:1 ze swoimi rówieśnikami, a rok młodsi zawodnicy z przeplatanką minimalnie przegrali z „Nafciarzami” 2:4.

Drużyny z bloku „D”, czyli ŁKS U13 i ŁKS U12 w sumie zagrały trzy mecze, z czego dwa okazały się zwycięskie. Podopieczni Michała Zientarskiego, Bartosza Krymarysa, Kacpra Modrzejewskiego i Oktawiana Maliszewskiego pokonali AP Żyrardowiankę i AP Sulmierzyce. Piłkarze z rocznika 2009 nie mieli tyle powód do radości, ile ich rok starsi koledzy. W ośrodku Akademii ŁKS lepsza okazała się bowiem Escola Varsovia, która zwyciężyła 4:1.

Do najmłodszych roczników przyjechali młodzi piłkarze Wisły Kraków. W sumie rozegranych z zespołami „Białej Gwiazdy” ełkaesiacy rozegrali pięć spotkań, a w trzech z nich łodzianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Swoje mecze wygrały drużyny Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego, czyli zespół 2012 i obie drużyny z rocznika 2013. Jako pokonani z boiska zeszli chłopcy urodzeni w 2014 roku oraz drugi zespół rocznika 2012.

Autor: Mateusz Żegota