Romuald Solarek żegna się z ŁKS

04.01.2021

Romuald Solarek żegna się z ŁKS

Romuald Solarek po ponad dwóch latach spędzonych w Akademii ŁKS odchodzi z klubu. Doświadczony szkoleniowiec jesienią prowadził zespół ŁKS U17, z którym wygrał ligę wojewódzką B1.

Romuald Solarek do Akademii ŁKS trafił w lipcu 2018 wraz z Marcinem Matysiakiem z Diamentu Zduńska Wola. Na początku ten właśnie szkoleniowy duet prowadził zespoły z roczników 2004 i 2005.

W czerwcu ubiegłego roku Romuald Solarek został pierwszym trenerem w sztabie ŁKS U17 (2004). Drużyna pod jego wodzą wygrała jesienne rozgrywki Ligi Wojewódzkiej B1, gromadząc na swoim koncie 34 punkty. Na ten bilans złożyło się 11 zwycięstw i 1 remis, poza tym dwukrotnie ełkaesiacy musieli przełknąć gorycz porażki. Wynik osiągnięty przez drużynę zapewnił jej prawo gry w barażu o Centralną Ligę Juniorów. Niestety, w barażowym dwumeczu lepsza okazała się Ząbkovia Ząbki.

Pragniemy podziękować trenerowi za trud włożony w kształtowanie młodych piłkarzy Akademii ŁKS #DlaPrzyszłości. Romualdowi Solarkowi życzymy samych sukcesów na nowej drodze zawodowej. Powodzenia trenerze!