Powstanie boisko przy Kopernika! Wyniki BO

Powstanie boisko przy Kopernika! Wyniki BO

Znamy wyniki 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięskich projektów znalazł się ten, który wspieraliśmy wraz z liczną rzeszą sympatyków ŁKS-u. XXI LO przy ul. Kopernika otrzyma boisko i skwer wypoczynkowy.

We wtorek w trakcie uroczystej gali w Urzędzie Miasta Łodzi ogłoszono wyniki głosowania w 10. edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku dopingowaliśmy zwłaszcza naszych przyjaciół z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa przy ul. Kopernika oraz Szkoły Podstawowej nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Wróbla, które marzą o normalnych boiskach. W szkołach uczy się wielu młodych kibiców ŁKS-u, więc nie mogliśmy nie pomóc.

Udało się w przypadku tej pierwszej. Projekt zagospodarowania boiska szkolnego przy XXI LO, pod nazwą „Strefa21”, zebrał blisko 17 tys. głosów i okazał się bezkonkurencyjny wśród projektów ponadosiedlowych zgłoszonych do 10. edycji ŁBO, wygrywając – także dzięki zaangażowaniu kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego – z dużą przewagą nad resztą stawki.

Projekt Szkoły Podstawowej nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Wróbla otrzymał blisko tysiąc głosów. Tym razem się nie udało, ale będziemy trzymać za Was kciuki przy okazji kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego.