Przed derbami jeden wykartkowany

Przed derbami jeden wykartkowany

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W zbliżających się wielkimi krokami 68. derbach Łodzi piłkarzom ŁKS-u nie pomoże Javi Moreno, który będzie pauzował za kartki. Siedmiu innych naszych zawodników uniknęło w Gdyni kary wykluczającej ich udział w tym meczu.

W środowym meczu z Arką Gdynia, już chwilę po pierwszym gwizdku arbitra głównego, bardzo groźnie wyglądającego urazu głowy po starciu z rywalem nabawił się Jakub Tosik. Zawodnik ŁKS-u musiał opuścić boisko. Z podobnym problemem po ostatnim meczu zmaga się Mateusz Kowalczyk. Dziś pomocnicy przejdą badania.

Ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do derbowego meczu z Widzewem w czwartek. Niestety, drużynie nie pomoże we wtorek Javi Moreno, który w Gdyni został ukarany kolejną, już czwartą w tym sezonie żółtą kartką, więc czeka go przymusowa pauza. Na szczęście ósmego takiego upomnienia uniknęli w Gdyni Maciej Dąbrowski i Pirulo (wbrew informacjom podawanym w niektórych mediach Hiszpan nie został ukarany żółtą kartką), z kolei czwartego takiego upomnienia w sezonie uniknęli Michał Trąbka, Jan Kuźma i Stipe Jurić.

Wśród zagrożonych taką karą od pewnego czasu są również Mateusz Bąkowicz i Piotr Janczukowicz, którzy nie wystąpili w meczu z Arką. Obrońca tym razem całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, natomiast wracający do zdrowia po urazie Piotr Janczukowicz wystąpił w środę w zremisowanym 1:1 meczu trzecioligowych rezerw ŁKS-u z Bronią w Radomiu i zdobył jedynego gola dla łodzian. Szansę na występ w meczu z Widzewem będzie miał także Maksymilian Rozwandowicz, który swoją kartkową karę odcierpiał w środę.

Wczoraj ełkaesiacy trenowali wieczorem. Sztab trenerski na czele z Marcinem Pogorzałą zaplanował przed derbowym spotkaniem pięć jednostek treningowych. 68. derby Łodzi rozpoczną się we wtorek 3 maja o godz. 18. Trwa sprzedaż wejściówek na ten mecz.