Akademia ŁKS z srebrną gwiazdką w programie certyfikacji PZPN

Akademia ŁKS z srebrną gwiazdką w programie certyfikacji PZPN

Akademia ŁKS otrzymała srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. – To szansa na podniesienie poziomu programu szkolenia. Warto podkreślić, że będziemy pracowali w certyfikacji na programie autorskim – mówi Krystian Kierach, koordynator Akademii ŁKS.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia (źr. pzpn.pl). Akademia ŁKS otrzymała właśnie srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dołączyliśmy do klubów certyfikowanych. To był skomplikowany i trudny proces. Celem nadrzędnym jest usystematyzowanie programu szkolenia w kraju. Warto podkreślić, że jako Akademia ŁKS będziemy pracowali w certyfikacji na programie własnym autorskim, a nie jak większość klubów na programie PZPN-u. Certyfikacja wiąże się z gratyfikacją finansową i szansą na podniesienie poziomu szkoleniowego – mówi koordynator Akademii ŁKS Krystian Kierach.