Za cztery dni mecz z liderem

Za cztery dni mecz z liderem

Już w piątek piłkarze ŁKS-u podejmą na stadionie Króla lidera Fortuna 1 Ligi. Przygotowania do meczu z Miedzią Legnica rozpoczęliśmy w poniedziałek.

Trener Marcin Pogorzała w spotkaniu z najlepiej punktującą w tym sezonie drużyną pierwszoligowych rozgrywek będzie mógł skorzystać z usług Nacho Monsalve. Strzelec dwóch goli w meczu z Puszczą Niepołomice pauzował w Rzeszowie ze względu na czerwoną kartkę, ale kara dotyczyła tylko jednego meczu, więc Hiszpan ma szansę znaleźć się w kadrze meczowej na starcie z Miedzią Legnica. W tej na mecz z Resovią zabrakło także Adriana Klimczaka i Jakuba Tosika. Pomocnik trenuje już normalnie z zespołem, natomiast obrońca nadal ćwiczy w trybie indywidualnym.

W Rzeszowie, gdzie wczoraj łodzianie wygrali z Resovią 2:1 sędzia ukarał żółtą kartką tylko Macieja Dąbrowskiego (piąte takie upomnienie dla doświadczonego defensora w tym sezonie), więc tym razem przymusowa pauza nie grozi żadnemu z naszych zawodników (uważać muszą Javi Moreno i Piotr Janczukowicz – trzy żółte kartki na koncie). Na ławce trenerskiej zabraknie w piątek Marcina Pogorzały, który został zawieszony na dwa mecze. Formalne obowiązki pierwszego szkoleniowca w piątek raz jeszcze przejmie Paweł Drechsler.

Mateusz Bąkowicz (ŁKS): Nie trzeba nas specjalnie motywować. W każdym z nas tkwi sportowa złość ze względu na miejsce w tabeli, które dotąd zajmowaliśmy. W Rzeszowie udowodniliśmy, że możemy w tym sezonie jeszcze sporo zdziałać. Atmosfera w zespole naprawdę jest bardzo dobra.

Co słychać w obozie naszego najbliższego rywala? Znakomicie spisujący się w tych rozgrywkach legniczanie w weekend zremisowali 1:1 z Koroną Kielce w meczu, w którym nikt nie odstawiał nogi i sam nawet trener lidera (a i były piłkarz ŁKS-u) Wojciech Łobodziński nazwał spotkanie „brzydkim i bardzo fizycznym”, o czym świadczy liczba żółtych kartek (aż 11 z czego 7 dla zawodników Miedzi). W Łodzi ekipie znad Kaczawy nie pomoże Damian Tront. Pomocnik wystąpił we wszystkich meczach Miedzi w tym sezonie, lecz tym razem ze względu właśnie na kartki obejrzy zawody z trybuny. Dodajmy, że w spotkaniu z Koroną nie zagrał ukarany czerwoną kartką kilka dni wcześniej w Jastrzębiu Carlos Julio Martínez.

Ełkaesiacy mają w planie w tym tygodniu pięć jednostek treningowych. Nasi piłkarze będą trenować w poniedziałek (dziś ćwiczyli w siłowni i na boisku), wtorek, środę i czwartek, a w piątek zmierzą się z Miedzią Legnica (początek meczu o godz. 20.30). Już w poniedziałek rozpoczęła się sprzedaż biletów za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży, natomiast od środy wejściówki można nabywać także w kasie od strony al. Unii.