ŁKS II dał radę | Podsumowanie jesieni

ŁKS II dał radę | Podsumowanie jesieni

09.12.2023

Fot. Radosław Jóźwiak

Rezerwy ŁKS-u dostarczyły nam w tym roku wiele radości. Zobaczcie jak radził sobie beniaminek 2. Ligi w rundzie jesiennej.

• Rezerwy ŁKS-u zakończyły rok na 8. miejscu w 2. Lidze z dorobkiem 28 punktów na koncie i tylko dwoma oczkami straty do strefy barażowej. Co ciekawe, poprzedni rok (wtedy w III lidze) łodzianie zakończyli z tę samą liczbą punktów.
  • ŁKS II Łódź zdobył w rundzie jesiennej trzeciej ligi 32 bramki, co daje 1,4 gola na mecz. Warto dodać, że nasze rezerwy zdobyły co najmniej jedną bramkę w 19 z 20 rozegranych spotkań (czyli we wszystkich poza zremisowanym bezbramkowo meczem z Radunią).
  • Ełkaesiacy zanotowali jesienią serię czterech wygranych meczów z rzędu (z Chojniczanką, Stalą Stalowa, Wola, Stomilem i KKS-em 1925 Kalisz).
  • Jesienią w drużynie rezerw wystąpiło 36 zawodników, w tym 20 piłkarzy Akademii ŁKS. Najstarszymi zawodnikami w kadrze są Michał Kołba i Aleksander Ślęzak (31 lat), najmłodszymi – Alan Siwek i Aleksander Iwańczyk (16 lat).
  • Trzech piłkarzy z kadry ŁKS-u otrzymywało jesienią powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski.
  • Rezerwy ŁKS-u w lidze odniosły 8 zwycięstw, 4 mecze zremisowały i poniosły 8 porażek. Najwyższe ligowe zwycięstwo: 3:0 z KKS-em 1925 Kalisz, Stalą Stalowa Wola i Lechem II Poznań.
  • 20 zawodników drużyny rezerw to uczniowie (obecni lub byli) Szkoły Marcina Gortata.

Fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport

Oni zdobywali gole dla ŁKS II Łódź w rundzie jesiennej 2. Ligi:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽– Oskar Koprowski (7)
  • ⚽⚽⚽⚽ – Jędrzej Zając (4)
  • ⚽⚽⚽ – Aleksander Ślęzak, Jan Kuźma (3)
  • ⚽⚽ – Grzegorz Glapka, Mikołaj Lipień, Oliwier Sławiński (2)
  • ⚽ – Kelechukwu Ibe-Torti, Vladyslav Okhronchuk, Nelson Balongo, Jowin Radzinski, Stipe Jurić, Mateusz Bąkowicz, Jan Łabędzki, Wiktor Kościuk (1)

Oni asystowali przy golach dla ŁKS II w rundzie jesiennej 2. Ligi:

• 4 asysty – Jędrzej Zając
  • 2 asysty – Ricardo Goncalves, Adrian Małachowski, Wiktor Kościuk, Jowin Radziński, Oskar Koprowski, Jan Łabędzki, Łukasz Dynel
  • 1 asysta – Piotr Janczukowicz, Mikołaj Lipień, Oliwier Sławiński, Nelson Balongo, Vladyslav Okhronchuk, Mateusz Bąkowicz, Jakub Pawłowski, Grzegorz Glapka

Fot. Radosław Jóźwiak/Cyfrasport

Najwięcej minut (meczów) w 2. Lidze:

• Oskar Koprowski – 1620 minut (18 meczów)
  • Aleksander Ślęzak – 1620 minut (18 meczów)
  • Mateusz Bąkowicz – 1588 minut (19 meczów)
  • Jędrzej Zając – 1257 minut (19 meczów)
  • Ricardo Goncalves – 1174 minut (18 meczów)
  • Jowin Radziński – 1069 minut (17 meczów)

Oni grali w ŁKS II Łódź jesienią:

• Bramkarze: Michał Kołba, Tomasz Kucharski, Łukasz Bomba, Fabian Borysiuk, Jakub Pawlak
  • Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Marcel Wszołek, Piotr Klajnert, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Vahe Mnatsakanyan, Igor Lambrecht, Wiktor Czerwiński, Jowin Radziński, Mateusz Książek
  • Pomocnicy: Jakub Pawłowski, Wiktor Kościuk, Yuya Kamon, Ricardo Goncalves, Jan Kuźma, Aleksander Iwańczyk, Hugo Ista, Jan Jakubczak, Mateusz Marczak, Jan Łabędzki, Jędrzej Zając, David Barseguian, Mikołaj Lipień, Lamine Coulibaly, Antoni Młynarczyk
  • Napastnicy: Łukasz Dynel, Oliwier Sławiński, Alan Siwek
  • Grali też (z kadry I zespołu): Dawid Arndt, Artemijus Tutyskinas, Levent Gulen, Adrien Louveau, Mieszko Lorenc, Adrian Małachowski, Vladyslav Okhronchuk, Grzegorz Glapka, Maciej Śliwa, Anton Fase, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Nelson Balongo
  • Sztab szkoleniowy: Marcin Matysiak (I trener do 18 października), Marcin Pogorzała (I trener od 23 października), Radosław Pęciak (II trener), Paweł Sobczak (trener bramkarzy), Dawid Piątkowski (trener przygotowania motorycznego), Dawid Berg (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny).