Szesnaście ligowych z Piastem

Szesnaście ligowych z Piastem

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Od gola Piotra Suskiego do pechowych porażek w 2019 roku, czyli historia meczów ŁKS-u z Piastem Gliwice w telegraficznym skrócie. W sobotę liczymy na przełamanie!

• Pierwszy komplet punktów w starciu z Piastem ełkaesiacy zdobyli 54 lat temu. 16 marca 1969 roku ŁKS pokonał ekipę z Gliwic 2:1.
  • Pierwszego w historii gola dla ŁKS-u w meczu z Piastem zdobył Piotr Suski, jedyny łodzianin, który zagrał na słynnej Maracanie i zmierzył się z legendami brazylijskiego futbolu na czele z Pelé i Garrinchą.
  • W 2004 roku zwycięstwo nad Piastem 2:1 po golu Arkadiusza Mysony w ostatniej minucie meczu, zapewniło łodzianom dwie kolejki przed końcem sezonu utrzymanie w ówczesnej drugiej lidze.
  • Najwyższe zwycięstwo nad Piastem ŁKS odniósł w 1970 i 2005 roku – 3:0.
  • Na czele krótkiej listy ligowych strzelców w meczach z Piastem trzech panów M – Mięciel, Mysona i Mszyca.
  • W sobotę 17. starcie ŁKS-u z Piastem i zarazem 5. w Ekstraklasie. „Piastunki” wygrały siedem spotkań, pięć spotkań zakończyło się podziałem punktów, a ełkaesiacy z kompletu punktów cieszyli się dotąd czterokrotnie.
  • Dwa ostatnie mecze ŁKS-u z Piastem odbyły się w 2019 roku (0:1 i 1:2).
  • ŁKS jeszcze nie wygrał z Piastem w Ekstraklasie, więc w sobotę liczymy na przełamanie!

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Wszystkie gole dla ŁKS-u w ligowych meczach z Piastem

• ⚽⚽⚽ – Marcin Mięciel
  • ⚽⚽ – Arkadiusz Mysona, Jan Mszyca