Bartosz Frankowski sędziuje we Wrocławiu

Bartosz Frankowski sędziuje we Wrocławiu

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Sędzią zaplanowanego na niedzielę meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy: Śląsk Wrocław – ŁKS, będzie Bartosz Frankowski.

Doświadczony arbiter z Torunia, który w swoim CV ma już m.in. mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, w tym sezonie sędziował 11 spotkań (w tym właśnie jeden mecz Ligi Mistrzów: FC Salzburg – Real Sociedad i jeden Ligi Europy UEFA: Brighton & Hove Albion – Ajax Amsterdam). Pokazał w nich sumie 39 żółtych kartek, 2 czerwone kartki i pięciokrotnie wskazał na jedenasty metr. Kilka tygodni temu z tym arbitrem spotkaliśmy się przy okazji domowego meczu ełkaesiaków z Cracovią.

W niedzielę asystentami Bartosza Frankowskiego będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym Paweł Horożaniecki. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Tomasz Wajda i Krzysztof Myrmus. Pierwszy gwizdek o godz. 12.30.