100 meczów pod wodzą Kazimierza Moskala

25.07.2023

100 meczów pod wodzą Kazimierza Moskala

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Trener Kazimierz Moskal poprowadził piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego już w stu oficjalnych meczach. Drugą „setkę” spotkań szkoleniowiec rozpocznie w najbliższy piątek wyjazdowym meczem z Ruchem Chorzów.

Doświadczony szkoleniowiec rok temu ponownie zajął miejsce na ławce trenerskiej ŁKS-u i identycznie jak miało to miejsce w przypadku jego pierwszego pobytu w Łodzi, ełkaesiacy awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej, tym razem zdobywając mistrzostwo Fortuna 1 Ligi. Dodajmy, że dwa awanse do piłkarskiej elity to sukces, którego nie miał jeszcze na koncie żaden w historii trener pracujący w naszym klubie.

Piątkowy mecz z Legią w Warszawie był już spotkaniem nr 100 Kazimierza Moskala w roli pierwszego szkoleniowca ŁKS-u. W sumie obecny trener naszej drużyny przepracował w najstarszym łódzkim klubie 1060 dni (stan na 25 lipca 2023 roku) i w tym czasie pod jego wodzą łodzianie wygrali 46 oficjalnych meczów, 23 zremisowali i 31 przegrali (bramki 151:115).

Trenerowi Kazimierzowi Moskalowi gratulujemy osiągnięcia i w imieniu całej ełkaesiackiej społeczności serdecznie dziękujemy, trzymając kciuki za cały sztab i oczywiście piłkarzy w dalszej części rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Liczymy także na to, że kibice ŁKS-u zechcą szkoleniowcowi podziękować osobiście, pojawiając się licznie na zbliżającym się wielkimi krokami pierwszym domowym meczu łodzian, czyli zaplanowanym na piątek 4 sierpnia starciu z Koroną Kielce na stadionie Króla.

100 meczów trenera Kazimierza Moskala w skrócie:

• Meczów w roli trenera ŁKS-u w Ekstraklasie / 1. Lidze / Pucharze Polski:  27 / 68 / 5
  • Pierwszy mecz w roli trenera ŁKS-u: Chrobry Głogów – ŁKS 0:1
  • Pierwsze zwycięstwo w roli trenera ŁKS-u: Chrobry Głogów – ŁKS 0:1
  • Najwyższe zwycięstwo w roli trenera ŁKS-u: 5:1 vs. Odra Opole i GKS Katowice
  • Najdłuższa seria zwycięstw w roli trenera ŁKS-u: 5 meczów
  • Najdłuższa seria bez porażki w roli trenera ŁKS-u w lidze: 18 meczów
  • Najdłuższa seria bez porażki w roli trenera ŁKS-u w Łodzi w lidze: 16 meczów i nadal trwa