Pod lupą: rezerwy ŁKS najlepsze w III lidze!

Pod lupą: rezerwy ŁKS najlepsze w III lidze!

Fot. Lens Strong

Jesienią przeobrazili się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia, a wiosną poszybowali tak wysoko, że koniec końców zdobyli mistrzostwo grupy I trzeciej ligi. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka zagrają w nowym sezonie w drugiej lidze. To wielki sukces tego szkoleniowca, zawodników, całego sztabu i Akademii ŁKS.

• Rezerwy ŁKS-u zakończyły ubiegły rok na 6. miejscu w tabeli grupy I trzeciej ligi z sześcioma oczkami straty do lidera. Sezon wygraliśmy z przewagą czterech punktów nad Legionovią!
  • ŁKS II Łódź zdobył w sezonie 2022/2023 aż 76 bramek, co daje 2,2 gola na mecz. To drugi wynik w lidze.
  • Ełkaesiacy nie przegrali żadnego z czternastu ostatnich meczów ligi! W sumie łodzianie wygrali w tym sezonie aż 20 spotkań, 8 zremisowali i 6 przegrali. Co ciekawe pięć z tych porażek ponieśliśmy w ośmiu pierwszych kolejkach.
  • ŁKS II Łódź wygrał u siebie cztery z pięciu meczów ze ścisłą czołówką ligi. Co więcej, w tym roku zdobył w Łodzi komplet punktów w ośmiu z dziewięciu spotkań.
  • W drużynie rezerw trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka wystąpiło 47 zawodników. Blisko połowa to zawodnicy Akademii ŁKS.
  • Najmłodszymi piłkarzami drugiego zespołu byli Alan Siwek i Jan Łabędzki (16 lat).
  • Najwyższe ligowe zwycięstwo ŁKS II Łódź: nad Legią II Warszawa (7:0). Najwięcej bramek w meczu: z Mławianką Mława (6:4).
  • Aż 20 zawodników drużyny rezerw to uczniowie (obecni lub absolwenci) Szkoły Marcina Gortata.
  • Piętnastu piłkarzy, którzy wystąpili w drużynie rezerw, zagrało w ubiegłym sezonie także w pierwszym zespole.

Fot. Lens Strong

Oni zdobywali gole dla ŁKS II Łódź w III lidze:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Maciej Radaszkiewicz (11)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Grzegorz Glapka (7)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽ – Łukasz Dynel (5)
  • ⚽⚽⚽⚽ – Mateusz Bąkowicz, Wiktor Kościuk, Javi Moreno, Damian Nowacki (4)
  • ⚽⚽⚽- Ricardo Gonçalves do Nascimento, Dawid Kort, Igor Lambrecht, Jan Łabędzki, Aleksander Ślęzak (3)
  • ⚽⚽ – Jan Kuźma, Błażej Radwanek, Maciej Śliwa, Marcel Wszołek (2)
  • ⚽ – Nelson Balongo, Bartosz Biel, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Vladyslav Okhronchuk, Jakub Piotrowski, Jowin Radziński, Jakub Tosik, Jędrzej Zając (1)

Oni asystowali przy golach dla ŁKS II w III lidze:

• 8 – Grzegorz Glapka
  • 5 – Javi Moreno
  • 4 – Mateusz Bąkowicz, Adrian Czypicki, Maciej Radaszkiewicz, Ricardo Gonçalves do Nascimento
  • 3 – Damian Nowacki, Jan Łabędzki
  • 2 – Piotr Gryszkiewicz, Wiktor Kościuk, Stipe Jurić, Dawid Kort, Jędrzej Zając, Jowin Radziński
  • 1 – Błażej Radwanek, Jakub Romanowicz, Łukasz Dynel, Oskar Koprowski, Marek Kozioł, Jakub Piotrowski, Igor Lambrecht, Bartosz Biel

TOP5 występów

• Aleksander Ślęzak – 2638 minut (30 meczów)
  • Jowin Radziński – 2388 minut (30 meczów)
  • Mateusz Bąkowicz – 2306 minut (30 meczów)
  • Igor Lambrecht – 1864 minut (22 mecze)
  • Ricardo Gonçalves do Nascimento – 1633 minut (30 meczów)

Oni grali w ŁKS II Łódź wiosną:

• Bramkarze: Marek Kozioł, Michał Kołba, Tomasz Kucharski, Dawid Arndt
  • Obrońcy: Adam Marciniak, Marcel Wszołek, Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński, Lamine Coulibaly, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyškinas, Szymon Matuszko
  • Pomocnicy: Jakub Tosik, Ricardo Goncalves do Nascimento, Vladyslav Okhronchuk, Adrian Czypicki, Mikołaj Lipień, Jakub Romanowicz, Jędrzej Zając, Damian Nowacki, Wiktor Kościuk, Jan Łabędzki, Grzegorz Glapka, Mateusz Marczak, Dawid Kort, Bartosz Biel, Kelechukwu Ibe-torti, Maciej Śliwa
  • Napastnicy: Piotr Janczukowicz, Łukasz Dynel, Jakub Piotrowski, Maciej Radaszkiewicz, Stipe Jurić, Alan Siwek, Nelson Balongo
  • Sztab szkoleniowy: Marcin Matysiak (I trener), Radosław Pęciak (II trener), Sebastian Bielichowski (trener bramkarzy), Dawid Piątkowski (trener przygotowania motorycznego), Paweł Karasiak (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny).