Pod lupą: ŁKS III Łódź z awansem do IV ligi

Pod lupą: ŁKS III Łódź z awansem do IV ligi

fot. Lens Strong

Byli najlepsi w łódzkiej klasie okręgowej. Byli najskuteczniejsi. I awansowali do czwartej ligi! Czas podsumować bardzo udany sezon w wykonaniu ŁKS III Łódź.

• ŁKS III Łódź wygrał łódzką klasę okręgową: 77 punktów, aż 25 zwycięstw, tylko 2 remisy i zaledwie 3 porażki – drużyna trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego nie miała sobie równych.
  • Druga drużyna naszych rezerw zdobyła 132 bramki, co daje średnią 4,4 gola na mecz. Tylko w sześciu z trzydziestu spotkań łodzianie strzelili mniej niż trzy bramki. Imponujące!
  • Najwyższe ligowe zwycięstwa ŁKS III odniósł nad Sazanem Pęczniew (10:3 i 9:1).
  • Wszyscy zawodnicy ŁKS III Łódź to byli lub obecni uczniowie Szkoły Marcina Gortata.
  • W sezonie 2022/23 w barwach drugiej drużyny rezerw wystąpiło 53 zawodników.
  • Najmłodszymi zawodnikami drużyny byli bramkarze Franciszek Rynkiewicz i Jakub Pawlak (ur. w 2008 roku), a spośród zawodników z pola: Jakub Westwal i Miłosz Mielczarek (rocznik 2006).
  • Wielu zawodników ŁKS III występowało również w lidze wojewódzkiej A1 (U-19), gdzie ełkaesiacy zajęli 1. miejsce z 19 punktami na koncie, bilansem 6 zwycięstw – 1 remis – 1 porażki i bramkami: 40:5.

Oni zdobywali gole dla ŁKS III Łódź w klasie okręgowej:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Kacper Popławski (19)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Tomasz Górecki (10)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Łukasz Dynel (8)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Adam Król, Łukasz Bargiel (7)
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽- Antoni Młynarczyk, Mateusz Jastrzembski, Jakub Piotrowski, Lamine Coulibaly (6)
  • ⚽⚽⚽⚽ – Alan Kułakowski, Hugo Ista, Mateusz Marczak (4)
  • ⚽⚽⚽ – Davit Barseghyan, Igor Krzyżanek, Krystian Gołdyn, Błażej Radwanek, Adam Olczak, Mikołaj Lipień, Jan Jakubczak (3)
  • ⚽⚽ – Marcel Chałaj, Stanisław Białkowski, Michał Nowakowski, Adrian Czypicki, Kacper Krus, Piotr Gryszkiewicz (2)
  • ⚽ – Jakub Westwal, Wiktor Czerwiński, Szymon Matuszko, Miłosz Mielczarek, Piotr Wach, Oskar Stachurski, Wiktor Kościuk, Vahe Mnatsakanyan, Michał Wąsowski,

Fot. Lens Strong

Oni asystowali przy golach dla ŁKS III Łódź w klasie okręgowej:

• 10 – Jan Jakubczak
  • 9 – Tomasz Górecki
  • 8 – Hugo Ista
  • 6 – Antoni Młynarczyk, Mikołaj Lipień
  • 5 – Adam Król, Stanisław Białkowski, Piotr Gryszkiewicz, Jakub Piotrowski
  • 4 – Mateusz Jastrzembski, Błażej Radwanek, Davit Barseghyan, Lamine Coulibaly
  • 3 – Marcel Chałaj, Kacper Popławski, Mateusz Marczak, Igor Krzyżanek, Wiktor Kościuk, Adam Kajszczak
  • 2 – Michał Nowakowski, Roman Jakubiak, Łukasz Jakubiak, Alan Kułakowski, Ricardo Goncalves, Adrian Czypicki, Łukasz Dynel, Igor Greber
  • 1 – Szymon Żyłka, Iwo Misztalski, Adam Olczak, Oskar Stachurski, Bartosz Bargiel, Kacper Krus

TOP7 występów ŁKS III Łódź

• Oskar Stachurski – 2095 minut (30 meczów – komplet!)
  • Adam Olczak – 1746 minut (27 meczów)
  • Igor Krzyżanek – 1638 minut (24 mecze)
  • Tomasz Górecki – 1563 minut (28 meczów)
  • Szymon Łyskawka – 1440 minut (18 meczów)