III liga: Zrobić ostatni krok w Zambrowie

III liga: Zrobić ostatni krok w Zambrowie

fot. Lens Strong

Przed nami ostatni akord sezonu piłkarzy ŁKS-u w seniorskim futbolu. W sobotę w ramach 34. kolejki grupy I trzeciej ligi ełkaesiackie rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Zwycięstwo zapewni nam awans do drugiej ligi. W przypadku innego wyniku, będziemy nasłuchiwać wieści z pozostałych stadionów.

Zespół trenera Marcina Matysiaka przeobraził się w trakcie trzecioligowych rozgrywek z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia, a w sobotę może zwieńczyć ten bardzo udany w swoim wykonaniu sezon sukcesem w postaci awansu do drugiej ligi. Mieć drugą drużynę na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce i przy okazji zaliczyć w trakcie jednego sezonu aż trzy promocje do wyższej klasy rozgrywkowej, to byłoby naprawdę coś (pierwsza drużyna awansowała do ekstraklasy, a ŁKS III Łódź do czwartej ligi).

Sytuacja jest dość klarowna. Zwycięstwo łodzian w Zambrowie (bez względu na rozmiary ewentualnej wygranej) zapewni nam awans bez oglądania się na rywali. Gdyby jednak noga powinęła się ełkaesiakom, wtedy będziemy skazani na wsłuchiwanie się w meldunki z innych stadionów: druga w tabeli Legionovia Legionowo (punkt straty do lidera; gorszy bilans bezpośrednich spotkań z ŁKS-em) zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz, z kolei trzecią w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki (dwa punkty straty do lidera; też gorszy bilans bezpośrednich starć z ŁKS-em) czeka w delegacji starcie z Mławianką Mława.

Oczywiście najważniejsze jest to, co zależy od nas, a na szczęście zależy bardzo wiele. Przypatrywaliśmy się chwilę w czwartek treningowi zespołu trenera Marcina Matysiaka i widać, że nasi piłkarze są mocno zmotywowani, ale i skoncentrowani. W sobotę zmierzą się w Zambrowie z 12. w tabeli Olimpią, czyli zespołem pewnym już utrzymania w trzeciej lidze, który w tym sezonie przegrał u siebie cztery mecze z zespołami z miejsc 2-5, co oczywiście nie ma wielkiego znaczenia, więc należy ten fakt traktować wyłącznie w kategoriach statystycznej ciekawostki (w rundzie jesiennej łodzianie wygrali u siebie z Olimpią 6:0).

Dodajmy jeszcze, że w ostatnim meczu sezonu drużynie nie pomogą Adrian Czypicki i Jakub Romanowicz. Pomocnicy ŁKS-u pauzują z powodu nadmiaru żółtych kartek, więc ich miejsce będą musieli zająć inni zawodnicy.

Początek meczu 34. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Zambrów, w sobotę 17 czerwca o godz. 17 (o tej samej porze rozpoczną się pozostałe spotkania zaplanowane w ramach tej serii spotkań).

Transmisja z meczu na kanale Radio Łódź Extra – transmisje specjalne (także w systemie DAB+). Ponadto tuż po godz. 18 na antenie Radia Łódź rozpocznie się Strefa Kibica, w ramach której planowane są połączenia z reporterami w Zambrowie i Sieradzu.

Transmisje live na YouTube dostępna jest TUTAJ.

Trzymajcie mocno kciuki za nasz zespół.