Adam Marciniak z nową umową

Adam Marciniak z nową umową

Adam Marciniak zostaje w Łódzkim Klubie Sportowym. ŁKS podpisał z doświadczonym obrońcą nową umowę, która obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Wychowanek ŁKS-u debiutował w barwach naszego klubu siedemnaście lat temu. Ogromne doświadczenie, wpływ na szatnię i przede wszystkim świetna postawa w zakończonym sezonie sprawiły, że były reprezentant Polski znajdzie się w drużynie, którą wkrótce czekają wyzwania w PKO BP Ekstraklasie.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że Adam Marciniak występował w przeszłości w Górniku Zabrze, Cracovii i Arce Gdynia (sięgnął z nią po Puchar Polski i dwukrotnie po Superpuchar Polski), tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył aż 279 meczów i zdobył 10 goli.

W Łódzkim Klubie Sportowym zawodnik rozegrał 89 meczów i zdobył jedną bramkę (w rozegranym w ekstraklasie meczu z Zagłębiem Lubin w 2007 roku), a co jeszcze ważniejsze stał się bardzo ważną postacią zespołu w niedawno zakończonym sezonie (24 mecze, w tym 14 z opaską kapitańską).

Nowa umowa ŁKS-u z Adamem Marciniakiem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.