Trenujemy przed Podbeskidziem

Trenujemy przed Podbeskidziem

Piłkarze trenują, kibice kupują bilety i w piątek wszyscy spotkamy się na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dziś lider ćwiczył na boisku w al. Unii 2.

We wtorek piłkarze ŁKS-u rozpoczęli przygotowania do kolejnego z najważniejszych meczów sezonu, czyli piątkowego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ełkaesiacy nadal są liderem, w dodatku z pięciopunktową przewagą nad grupą pościgową, więc sztab szkoleniowy na czele z trenerem Kazimierzem Moskalem wraz z piłkarzami zamierzają teraz przekuć sportową złość po remisie w Niecieczy w coś, co pomoże łodzianom rozegrać dobre zawody z zespołem z południa Polski (oczywiście powodem owej złości nie jest cenny summa summarum punkt zdobyty na trudnym w tym sezonie terenie, tylko przebieg niedzielnych zawodów).

Przed meczem z Podbeskidziem nasza drużyna weźmie udział w sumie w trzech jednostkach treningowych, w tym jednej na płycie głównej stadionu Króla. Dziś ćwiczyliśmy na boisku bocznym w al. Unii 2 i zajęcia miały charakter stricte piłkarski. Na treningu nie zabrakło m.in. Nelsona Balongo i Artemijusa Tutyškinasa, chociaż akurat Litwin został w Niecieczy ukarany czwartą w tym sezonie żółtą kartką, więc teraz czeka go przymusowa przerwa. Do dyspozycji szkoleniowca będzie natomiast po krótkiej przerwie Kamil Dankowski (prawy defensor ŁKS-u pauzował w niedzielę z powodu kartek).

W Bielsku-Białej też mobilizacja. Podbeskidzie zajmuje 6. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i na pewno do końca będzie liczyło się w grze o awans do ekstraklasy (niewykluczone, że nie tylko w kontekście gier barażowych). Trener Dariusz Żuraw spodziewa się, jak powiedział ostatnio, „ciekawego meczu w Łodzi” i warto dodać, że będzie miał w piątek do dyspozycji Goku (w tym sezonie Hiszpan zdobył już 12 goli, w tym w jesiennym spotkaniu z ŁKS-em), który w ostatnim wygranym 4:1 meczu z Chojniczanką też musiał pauzować ze względu na kartki.

Mecz ŁKS-u z Podbeskidziem Bielsko-Biała rozpocznie się w piątek (21 kwietnia) o godz. 20.30. Bilety online możecie zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a od środy (godz. 15-19) także w kasach biletowych znajdujących przy al. Unii Lubelskiej.