Wspieramy inne sekcje: Pod koszem i siatką już play-offy

Wspieramy inne sekcje: Pod koszem i siatką już play-offy

Rozgrywki piłkarskie wchodzą w decydującą fazę i nie inaczej jest na siatkarskich oraz koszykarskich parkietach, gdzie fazę play-off rozpoczęły dwie drużyny łódzkiego klubu – ŁKS Commercecon Łódź i ŁKS Coolpack Łódź. Pierwsza rozpoczęła walkę o szósty z rzędu medal mistrzostw Polski, druga o awans do pierwszej ligi.

Nie do zatrzymania

Dziewiętnaście zwycięstw, szesnaście kompletów punktów, tylko jedna porażka (w dodatku po tie-breaku) i zaledwie pięć straconych punktów. Nie ma co mówić, „Łódzkie Wiewióry” dały czadu w rundzie zasadniczej, zasłużenie wygrały tę część rozgrywek TAURON Ligi i do decydującej batalii o medale przystępują z „pole position”. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc chociaż nikt tu jeszcze nie dzieli skóry na niedźwiedziu, drużyna znów mierzy bardzo wysoko. Dzięki ełkaesiankom medalowy dorobek Łódzkiego Klubu Sportowego w ostatnich latach został wzbogacony aż o pięć krążków (w tym jedno złoto), więc i w tym sezonie trzymamy kciuki za happy end.

Trener Alessandro Chiappini liczy zapewne na liderki (Valentina Diouf, Lana Scuka, Kamila Witkowska i Roberta Ratzke trafiły do najlepszej drużyny zasadniczej części rozgrywek, a na „ławce rezerwowych” tego dream teamu znalazły się jeszcze Aleksandra Gryka i Paulina Maj-Erwardt), najlepszych siatkarskich kibiców w Polsce i powtórzenie w fazie play-off wyników w starciu z najgroźniejszymi rywalami. Łodzianki wygrały przecież oba mecze z DevelopRes Rzeszów (3:2 i 3:1), okazały się lepsze w dwumeczu od Chemika Police (3:1, 2:3), do tego wygrały oba derbowe spotkania z Budowlanymi czy czwartą w tabeli drużyną z Bielska-Białej.

Apetyt na awans

W fazie zasadniczej nie zawiedli też koszykarze ŁKS Coolpack i także oni mogą się pochwalić znakomitym bilansem. Aż 29 wygranych meczów, tylko jedna porażka (odniesiona dawno temu, bo w listopadzie ubiegłego roku z Tarnovią Tarnowo Podgórne), daje nadzieję, że cel, o którym mówił przed sezonem trener Piotr Zych (czyli awans do pierwszej ligi) leży w zasięgu podopiecznych doświadczonego szkoleniowca.

Cel jest taki sam czyli awans do 1 ligi. Oczywiście będzie to trudne zadanie, ale tylko takie cele możemy sobie stawiać | Piotr Zych dla oficjalnej strony ŁKS Coolpack Łódź przed sezonem

Kibice liczą, że świetnie spisujący się na parkiecie Bartosz Wróbel (najwięcej punktów, w najlepszej piątce sezonu grupy A) i kapitan Norbert Kulon (MVP grupy A, drugi najlepiej punktujący w drużynie), wsparci m.in. centrem Jakubem Karwowskim (z przeszłością w NCAA w USA), poprowadzą łodzian do sukcesów także w fazie play-off. Tutaj nasze apetyty rozbudziły nie tylko tak wysokie zwycięstwa, jak na przykład to nad TKM Włocławek (142:51), ale przede wszystkim sukcesy odniesione w pojedynkach z zespołami z czołówki – wygrane derby ziemi łódzkiej z Księżakiem Łowicz (98:95) czy z Notecią Inowrocław (100:97).

Faza play-off

Za siatkarkami i koszykarzami pierwsze mecze w fazie play-off, które odbyły się w środę 5 kwietnia. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały pewnie 3:0 z OnlyBio Pałac Bydgoszcz, natomiast koszykarze pokonali na wyjeździe MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań 88:84, przypieczętowując ten sukces dopiero w ostatniej kwarcie. Drugie mecze już w przyszłym tygodniu:

• OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź (wtorek, 11 kwietnia, godz. 17.30 / Bydgoszcz)
  • ŁKS Coolpack Łódź – MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań (środa, 12 kwietnia, godz. 17.30 / Zatoka Sportu)