2 marca – Dzień Otwarty Szkoły Gortata

2 marca – Dzień Otwarty Szkoły Gortata

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata zaprasza w czwartek 2 marca na dzień otwarty. Do Waszej dyspozycji będą nauczyciele, trenerzy i dyrekcja, więc to doskonała okazja, żeby lepiej się poznać.

Dzień otwarty Szkoły Gortata odbędzie się 2 marca w godzinach 17-19 (budynek szkoły znajduje się na rogu ulic Minerskiej i Krakowskiej). Jeśli jesteś rodzicem dziecka, który kocha sport, a może nawet wiąże z nim swoją przyszłość, warto odwiedzić Szkołę Gortata, przyjrzeć się jej z bliska i porozmawiać z nauczycielami, trenerami oraz dyrekcją, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Szkoła założona przez wychowanka ŁKS-u, znanego koszykarza NBA Marcina Gortata, powstała w 2011 roku. Od tego czasu profesjonalna kadra nauczycieli kształci w jej ramach uczniów na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego, stwarzając młodym ludziom możliwość łączenia edukacji z profesjonalnym sportem.

Szkołę Gorata polecamy więc wszystkim dzieciom, które lubią ruch. Każdego dnia oprócz zajęć lekcyjnych dzieci mają też przewidziane zajęcia sportowe. Program sportowy jest realizowany we współpracy z Akademią ŁKS (piłka nożna) oraz klubem sportowym Ad Astra (taniec).

– Większość zajęć ma charakter ogólnorozwojowy. Zależy nam, żeby przez pierwsze trzy lata nauki, dzieci nabyły ogólną sprawność fizyczną, niezależnie jaką dyscyplinę będą trenować w przyszłości. Ponadto mocno stawiamy na język angielski, bo zapewniamy pięć godzin języka angielskiego już od pierwszej klasy szkoły podstawowej – mówi dyrektor szkoły Michał Feter.

W szkole znajduje się m.in. świetlica (w godz. 7-17) i stołówka (z opcją wykupienia obiadów). Szkoła zapewnia pomoc pedagoga, psychologa i logopedy. Czesne wynosi 300 zł miesięcznie.

Więcej informacji o szkole znajdziecie na naszej stronie internetowej – szkolagortata.pl/minerska