Grała Akademia ŁKS (5-6.10)

07.10.2024

07.10.2024

Lens Strong

Za nami kolejny pracowity weekend. „Rezerwiści” wrócili do Łodzi z punktem z trudnego terenu, trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu zanotował ŁKS III, a drużyna CLJ U-15 podzieliła się punktami z Radomiakiem. Co jeszcze działo się w Akademii ŁKS?

ŁKS II

Dobry mecz „rezerwistów” na Suchych Stawach. W 12. kolejce Betclic 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź zremisowali 1:1 z Hutnikiem Kraków. Łodzianie szybko zdobyli gola po strzale Aleksandra Iwańczyka, a chociaż potem nie wykorzystali rzutu karnego i sami stracili bramkę, warto ich za ten występ pochwalić. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ.

• 5.10, godz. 15:00 | Betclic 2. Liga | Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź 1:1 | Bramka: Aleksander Iwańczyk
ŁKS III / ŁKS U-19

Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego w sobotę zmierzyli się u siebie z 16. drużyną IV Ligi – Orłem Nieborów. Biało-czerwono-biali byli stroną napierającą, a na bramkę udało im się to przekuć pod koniec pierwszej połowy. Druga połowa układała się podobnie, choć również i golkiper ełkaesiaków, Kuba Pawlak, miał kilka okazji na pokazanie się między słupkami. Finalnie kropkę nad „i” łodzianie postawili w doliczonym czasie drugiej połowy, za sprawą gola Janka Jakubczaka.

• 5.10, godz. 16:00 | Betcris IV Liga | ŁKS III Łódź – Orzeł Nieborów 2:0 | Bramki: Wiktor Figurski, Jan Jakubczak
  • PAUZA | A1 1. Liga Wojewódzka | ŁKS U-19

ŁKS U-15

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 przy ul. Krańcowej spotkali się sąsiedzi w tabeli – ełkaesiacy zmierzyli się z Radomiakiem Radom. Mecz był pełen zwrotów akcji – pierwsi na prowadzenie wyszli goście, później dwie bramki biało-czerwono-białych i czerwona kartka dla jednego z radomian, ale niestety do kompletu punktów zabrakło jedynie kilku minut. W końcówce przyjezdnym udało się po raz drugi sforsować defensywę ŁKS-u i finalnie obie drużyny podzieliły się po punkcie.

• 5.10, godz. 13:30 | Centralna Liga Juniorów U-15 | ŁKS U-15 – Radomiak Radom 2:2 | Bramki: Jakub Szczeciński, Bartosz Opalczyk
Lens Strong

ŁKS U-17 – U-13

• 5.10. godz. 11:00 B1 1. Liga wojewódzka | ŁKS U-17 – Stowarzyszenie ŁKS 3:0 | Bramki: Marcel Maschera, Maksymilian Sałata, Robert Butterworth
  • 5.10, godz. 11:00 | B2. 1. Liga wojewódzka | ŁKS U-16 – AKS SMS Łódź 1:2 | Bramka: Patryk Michalski
  • 5.10, godz. 9:00 | C2. 1 Liga wojewódzka | ŁKS U-14 – SPSCH Widzew 9:4 | Bramki: 4x Gracjan Pawlukiewicz, 2x Mateusz Tulik, Igor Albin, Franciszek Wojciechowski, Temil Cemel
  • 5.10, godz. 13:00 | C2. Grupa 1 | ŁKS U-13 – Kolejarz Łódź 3:1 | Bramki: Szymon Kawka, Wiktor Czarnecki, Szymon Dębowski