Łukasz Piszczek na treningu ŁKS

11.10.2024

Łukasz Piszczek na treningu ŁKS

W trakcie przerwy reprezentacyjnej piłkarze ŁKS-u nie zwalniają tempa, bo tylko na czwartek i piątek sztab zaplanował trzy jednostki treningowe. Czwartkowe zajęcia obserwowali uczestnicy kursu UEFA PRO, w tym Łukasz Piszczek.

Na czwartkowych zajęciach pierwszej drużyny mieliśmy wielu ciekawych gości, w tym m.in. Łukasza Piszczka. Były zawodnik Borussii Dortmund i reprezentacji Polski rozpoczyna karierę trenerską, a na stadionie Króla pojawił się w ramach kursu UEFA PRO, w którym uczestniczy także Łukasz Włodarek, asystent pierwszego szkoleniowca ŁKS-u.

Trener Jakub Dziółka ma do dyspozycji wszystkich zawodników, wyłączając z tego kadrowiczów, bo przypomnijmy że trzech piłkarzy z pierwszoligowej kadry – Artemijus Tutyskinas, Aleksander Bobek i Antoni Młynarczyk – otrzymali powołanie na zgrupowanie kadr narodowych (w przypadku obrońcy to pierwsza reprezentacja Litwy, w przypadku młodzieżowców – kadra Polski U-20).

Ełkaesiacy nie narzekają w tym tygodniu na nudę, bo sztab szkoleniowy tylko na czwartek i piątek zaplanował trzy jednostki treningowe (w tym jedną w siłowni), z kolei w weekend łodzianie rozegrają mecz sparingowy z Rakowem Częstochowa (decyzją sztabów szkoleniowych obu drużyn spotkanie będzie zamknięte dla kibiców i przedstawicieli mediów).

A już po weekendzie rozpocznie się mikrocykl treningowy zwieńczony zaplanowanym na niedzielę 20 października ligowym meczem ŁKS-u ze Stalą Stalowa Wola.