7. kolejka | Pójść za ciosem

24.08.2024

7. kolejka | Pójść za ciosem

Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

W 7. kolejce Betclic 1. Ligi biało-czerwono-białych czeka domowy pojedynek z Chrobrym Głogów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 25 sierpnia na stadionie Króla, a pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 14:30. Spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Polonia oraz w tvpsport.pl.

Po sześciu kolejkach Chrobry zajmuje 13. lokatę w tabeli Betclic 1. Ligi, z dorobkiem 5 punktów, na co składają się jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz trzy porażki. W ostatniej serii gier głogowianie podejmowali u siebie Stal Rzeszów. W tym pojedynku lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 1:3.

Za to łodzianie przystąpią do meczu z Chrobrym w lepszych humorach, po tym jak udało im się zwyciężyć w spotkaniu z Wartą Poznań. Sukces o tyle cenniejszy, że pierwszy w tym sezonie i dający możliwość przesunięcia się w ligowej tabeli. Triumf 4:2 to zasługa całej drużyny, ale też dobrej postawy m.in. piłkarza kolejki w opinii organizatora rozgrywek – Michała Mokrzyckiego. „Mokry” we wtorkowym meczu popisał się dwoma asystami i golem.

W niedzielę na murawę na pewno nie wybiegną Antonio Majcenić (czeka go drugi mecz zawieszenia za czerwoną kartkę) oraz kontuzjowani Pirulo, Husein Balić i Maksymilian Sitek. Chorwackiego obrońcę kibice będą mogli za to spotkać w naszym Sektorze Rodzinnym, od godziny 13:45.

Mecz ŁKS – Chrobry jako sędzia główny poprowadzi Damian Kos z Wejherowa. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 14.30. Polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź oraz transmisję telewizyjną w TVP Polonia i na tvpsport.pl.