Stadion

Stadion Króla. Nasz dom!

Stadion Miejski im. Władysława Króla, czyli sportowy dom Łódzkiego Klubu Sportowego, jest jednym z najnowocześniejszych piłkarskich obiektów w Polsce, a przy tym także największym w tej części kraju. Znajduje się w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi i stanowi jeden z kluczowych elementów unikalnego w skali kraju kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który oprócz obiektu piłkarskiego składają się dwie hale sportowo-widowiskowe, ZOO wraz z Orientarium, Akademia ŁKS, Park na Zdrowiu i Ogród Botaniczny.

Stadion, którego operatorem jest Miejska Arena Kultury i Sportu, został wybudowany w dwóch etapach. Trybuna zachodnia została wyposażona w 5700 miejsc siedzących, w tym 384 miejsca super VIP i 572 VIP. Jej wnętrza kryją doskonale wyposażone szatnie dla piłkarzy, pokoje dla trenerów, sale konferencyjne, biura (w tym te zajmowane przez ŁKS Łódź S.A.), a oprócz tego także m.in. salę treningową o powierzchni 200 m kw, pokoje dla sędziów i delegatów, strefę pracy mediów, pomieszczenie do masażu i salę fitness. W trybunie zachodniej stadionu powstało 18 doskonale wyposażonych lóż VIP oraz loża prezydencka, a efektowny skybox opatrzono historycznymi pamiątkami ukazującymi dzieje najstarszego łódzkiego klubu.

W trybunie północnej znajdują się powierzchnie biurowe, w dwóch pozostałych – wschodniej i południowej – planowane jest otwarcie sklepów, punktów usługowych, restauracji, a w przyszłości także muzeum Łódzkiego Klubu Sportowego.

Obiekt ma charakter piłkarski, czego wyrazem są okalające boisko (wyposażone m.in. w system podgrzewania murawy) jednopoziomowe trybuny w pełni zakryte zadaszeniem membranowym. Kolorystyka krzesełek odwołuje się do biało-czerwono-białych barw ŁKS-u, zresztą trybuna wschodnia jest też opatrzona nazwą klubu. Obiekt jest wyposażony w oświetlenie LED znajdujące się na dachu stadionu, a także dwa telebimy. Pojemność stadionu wynosi 18 029 widzów, więc jest to obecnie największy stadion piłkarski w regionie.