Aleksander Bobek też w kadrze U-20

07.10.2024

Aleksander Bobek też w kadrze U-20

Łukasz Grochala | Cyfrasport

Wśród zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski U-20 na październikowe mecze Elite League oprócz Antoniego Młynarczyka, o czym już wcześniej informowaliśmy, znalazł się również bramkarz ŁKS-u, Aleksander Bobek.

Aleksander Bobek, tak jak wcześniej Antoni Młynarczyk, znalazł się w gronie zawodników powołanych przez selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 20 Miłosza Stępińskiego na mecze w ramach Elite League. Biało-czerwoni zmierza się w piątek 11 października w Ahlen z Niemcami (początek o godz. 17.30) i we wtorek 15 października w Łomży z Turcją (godz. 14).

Utalentowany bramkarz jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego i absolwentem Szkoły Marcina Gortata. 20-letni golkiper w bieżącym sezonie rozegrał pięć meczów w Betclic 1. Lidze, obronił rzut karny w spotkaniu z Pogonią Siedlce, poza tym był bardzo chwalony za występy w starciach z Wisłą Kraków, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza czy niedzielnym meczu z GKS-em w Tychach. Dodajmy, że w przeszłości bramkarz uczestniczył wraz z reprezentacją Polski do lat 19 w mistrzostwach Europy.