Aktualności

Znamy arbitra meczu ŁKS-u z Górnikiem Zabrze

4
28 / 05 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Sobotni mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em a Górnikiem Zabrze poprowadzi Bartosz Frankowski, który w tym sezonie był rozjemcą czterech spotkań z udziałem łodzian.

34-letni arbiter prowadził mecze ełkaesiaków z Koroną Kielce (zwycięstwo 4:1), Piastem Gliwice (porażka 1:2), Legią Warszawa (porażka 1:3) i Pogonią Szczecin (0:0). Czterokrotnie sędziował też mecze Górnika Zabrze i dotąd przynosił szczęście śląskiej drużynie, bo ta trzy mecze wygrała a jeden zremisowała.

W sumie sobotnie spotkanie w al. Unii 2 będzie jego dwudziestym meczem w tym sezonie, na co złożyło się 17 spotkań w polskiej ekstraklasie, jedno w ramach rozgrywek o Puchar Polski, a i jeden mecz Ligi Europy UEFA (październikowy mecz Ferencvárosi TC – Łudogorec Razgrad).

W przeszłości Bartosz Frankowski prowadził też m.in. mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów, po jednym meczu w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, mecz o Superpuchar Polski oraz ostatni finał Pucharu Polski.

Arbiter z Torunia w dziewiętnastu sędziowanych przez siebie spotkaniach w tym sezonie pokazał 78 żółtych kartek (średnio: 3,9 na mecz), 4 czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał jedenastokrotnie (średnio: 0,55 na mecz).Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]