Zmarł Mirosław Wróblewski, były prezes ŁKS i ŁZPN

26 / 04 / 2022

fot. Artur Kraszewski

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Mirosława Wróblewskiego. Związany z Łodzią działacz sportowy w przeszłości piastował stanowisko m.in. prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i Stowarzyszenia ŁKS.

Mirosław Wróblewski był działaczem sportowym mocno związanym z Łodzią. Na początku obecnego stulecia pełnił obowiązki prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (do 2004 roku), wiceprezesa ŁKS-u, a pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku został także prezesem Stowarzyszenia ŁKS, ówczesnego spadkobiercy wielosekcyjnego klubu, które zarządzało wówczas kilkoma sekcjami sportowymi.

– ŁKS to nie jest jeden z wielu klubów. To najstarszy i najbardziej zasłużony klub w Łodzi. To klub, którego zawodnicy, trenerzy i działacze wpłynęli na charakter miasta – mówił w 2009 roku, kiedy zastąpił na stanowisku prezesa Stowarzyszenia ŁKS Romana Stępnia. Funkcję prezesa Łódzkiego Klubu Sportowego pełnił do 2013 roku. W grudniu 2019 roku przekazał szefowi ŁKS-u Tomaszowi Salskiemu historyczny sztandar ŁKS-u.

Mirosław Wróblewski zmarł późnym wieczorem 25 kwietnia. Miał 73 lata. Informację na temat pogrzebu byłego prezesa ŁKS-u podamy wkrótce. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy szczere kondolencje.