Klub

Zamiast meczu ze Stalą, sparing z GKS-em Tychy

23.03.2018

23.03.2018

Zamiast meczu ze Stalą, sparing z GKS-em Tychy

Mecz piłkarzy ŁKS-u ze Stalą Stalowa Wola został odwołany, zamiast więc o punkty łodzianie rozegrają w piątek sparing z pierwszoligowym GKS-em Tychy.

Ełkaesiacy tej wiosny rozegrali tylko jeden mecz o punkty (bezbramkowy remis z Gryfem Wejherowo), a spotkania z MKS-em Kluczbork, Błękitnymi Stargard i Stalą Stalowa Wola zostały przełożone na inny termin. Teraz więc „Rycerze Wiosny” przygotowują się do prestiżowego starcia z liderem – GKS-em Jastrzębie, które zostanie rozegrane na stadionie lidera w Wielki Piątek.

Pomóc w utrzymaniu formy ma ełkaesiakom dzisiejszy piątkowy sparing z dwunastym w tabeli pierwszej ligi GKS-em Tychy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, który w sezonie 2011/12 prowadził ŁKS, mieli problemy w rundzie jesiennej, ale po przerwie zimowej zespół prezentuje się bardzo dobrze i wygrał już dwa ligowe mecze.

Po raz ostatni ŁKS zmierzył się z GKS-em w 2016 roku. Na boisku w Tychach lepsi okazali się piłkarze GKS-u, którzy po bramkach Tomasza Górkiewicza, Łukasza Grzeszczyka i Piotra Kokoszka wygrali 3:1. Jedyną bramkę dla łodzian w tym spotkaniu strzelił w 69. minucie Tomasz Ostalczyk.

Sparing z pierwszoligowcem rozpocznie się dzisiaj (23.03) o godzinie 13:00 na boisku w Bieruniu Starym.